توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار البرز:
تعداد شعب بانکی در البرز افزایش یابد
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۸
استاندار البرز بر ضرورت ایجاد تناسب بین جمعیت استان و تعداد شعب بانکی تأکید کرد و گفت: البرز استانی تازه تأسیس است و جمعیت کنونی آن نیاز به تعداد شعب بانکی بیشتری دارد.
به گزارش عرش نیوز؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، سیدحمید طهایی در جلسه شورای بانک‌های استان البرز با اشاره به جمعیت کنونی این استان اظهار کرد: تعداد شعب بانک در استان البرز پاسخگوی نیازهای مردم نیست و باید نسبت به توسعه این شعب در نقاط مختلف استان و شهرستان‌ها اقدام کرد.

وی با اشاره به مصوبه قانون و سقف محدودیت توسعه شعب در استان‌ها، تصریح کرد: طبق مصوبه قانونی، در استان‌ها سقف ایجاد شعب تا ۲۰ عدد است، اما البرز استانی تازه تأسیس است و جمعیت کنونی آن نیاز به تعداد شعب بانکی بیشتری دارد؛ به همین منظور انجام مذاکره‌ای با رئیس بانک‌مرکزی کشور، باید در دستور کار شورای بانک‌های استان قرار گیرد.

استاندار البرز ضرورت بهره‌مندی از فرصت‌ها در دوران قبول مسئولیت مدیران را مورد اشاره قرار داد و با تشبیه سرعت گذر آن به ساعت شنی، بیان کرد: همانگونه که ساعت شنی به سرعت از مسیر خود گذر کرده و نمی‌ایستد، دوران مدیریت نیز بسیار کوتاه است و همانند ساعت شنی به اتمام می‌رسد؛ بنابراین مسئولان باید نهایت بهره مندی را از فرصت‌های محدود داشته باشند.

طهایی با تأکید بر اینکه باید ارزش افزوده کار خود را با گسترش شرح وظایف کاری، بالا ببرید، تصریح کرد: برای هر پست شرح وظایفی وجود دارد و اگر سعی کنیم دامنه این وظایف را افزایش دهیم، آن زمان است که ارزش کار خود را نیز بالا برده‌ایم.

استاندار البرز افزایش تعداد بانک‌های خصوصی را سبب توسعه فضای رقابتی دانست و افزود: بانک‌های خصوصی که به جمع شعب سایر بانک‌ها می پیوندند قطع به یقین فضای رقابتی را ایجاد می کنند و همین امر نیز ضرورت نظارت‌های بیشتر بانک مرکزی را می‌طلبد.

وی به ظرفیت‌های علمی و دستاوردهای دانشمندان این استان و ضرورت بهره‌مندی از این پتانسیل در اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری و تحقق منشور اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: دستاوردهای هسته‌ای استان و تولید داروهای خاص توسط محققان علمی البرز، این زمینه را فراهم می‌آورد تا طرح‌های اقتصادی پژوهشی را به چرخه تبادل سرمایه آورده و زمینه توسعه رقابت را در این عرصه ایجاد کنیم.

استاندار البرز تأمین سرمایه را نیز اصلی اساسی در رونق‌گیری فعالیت بانک‌ها دانست و افزود: سرمایه اصلی‌ترین موتور محرکه در تبادلات مالی بانک‌ها است، لذا انتظار می‌رود مدیران بانک‌های استان راهکارهای رونق کسب و کار را در این زمینه ارائه دهند.

طهایی به شرایط اقتصادی کنونی کشور اشاره کرد و گفت: در این برهه باید از برخی سخت‌گیری‌ها جلوگیری کرد و با انعطاف‌پذیری در قوانین بانکی آن هم در چارچوب موازین قانونی، زمینه رونق تولید را فراهم آورد و در اخذ مالیات و ارزش افزوده بانکی، منعطف‌تر عمل کرد.

وی ضمن تأکید بر توسعه امور بانکی، ارتقاء سطح تحصیلات کارشناسان امور بانکی را به منظور تحلیل و اشراف بر مسائل روز اقتصادی مهم خواند و تصریح کرد: تحلیل و ارزیابی کارشناسان بانکی علاوه بر تسلط به تصمیمات و ارائه راهکارها، سبب جذب مشتری است و این امر جز در سایه آموزش کارکنان بانک مسیر نمی‌شود.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 331121