Share/Save/Bookmark
تصادفات رانندگی در ایران (18+)
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۲۰
ما همچنان تصادف می کنیم ، می کشیم و کشته می شویم و عجیب آن که از پای نمی نشینیم تا مبادا صدر نشینی جدول تلفات رانندگی در جهان را از دست بدهیم!
ما همچنان تصادف می کنیم ، می کشیم و کشته می شویم و عجیب آن که از پای نمی نشینیم تا مبادا صدر نشینی جدول تلفات رانندگی در جهان را از دست بدهیم!
هر چند تا کنون اقدامات زیادی در خصوص فرهنگ سازی جهت بهبود نحوه رانندگی ما ایرانی ها انجام شده اما واقعیت این است که حتی دیگر از دست «سیا ساکتی» هم کاری بر نمی آید زیرا استقبال از این انیمشین های جالب ، الزاماً به معنای آن نیست که مردم ، پیام‌های آن را نیز دریافت و عملی می‌کنند ، زیرا گروهی از ما همیشه تصور می‌کنیم که حادثه فقط برای دیگران رخ می‌دهد و خودمان راننده‌های باتجربه و ماهری هستیم

در یک مستند 6 دقیقه‌ای چند سانحه رانندگی رخ داده در کشور که تصاویر آن کمتر دیده شده را منتشر کردیم تا نمایی نزدیک تر و به دور از تعارف و رتوش را از عواقب رانندگی ما ایرانیان نشان دهد هر چند که باز ، عمق فاجعه بسیار بیش از این مستند ، رعب آور است.
برخورد شدید پژو پارس در هوای مه‌آلود اتوبان قزوین با سمندی که داخل گیت عوارضی توقف کرده، تصادف آمبولانس هلال‌احمر با فرماندار پاکدشت و دو شهردار محلی  در حاشیه یک مراسم، چپ کردن کامیون حامل شن روی یک پراید، سوختن سرنشینان سمند تاکسی در آتش و حرکات نمایشی خطرناک ، از جمله تصاویری است که در این مستند نمایش داده می‌شود.
تماشای این مستند کوتاه به کودکان، نوجوانان و مخاطبانی که ناراحتی قلبی یا عصبی دارند، توصیه نمی‌شود.


دانلود فیلم
کد مطلب: 22122
 
 


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۲۸ ۱۰:۲۲:۱۳
همش ناشي از عدم مديريت بخصوص راهنمايي و رانندگي است. تا حالا دقت كرديد هر جا هم كه مامورين وايستادن يا ترافيك ميشه يا تصادف. (3634)
 
۱۳۹۱-۰۹-۲۹ ۱۸:۴۶:۲۰
چرا همش تقصير رو گردن مسئولين ميندازيم؟
ما هم بايد فرهنگ رانندگي داشته باشيم نا سلامتي ادعاي 7 هزار سال تمدن داريم.
درسته جادهاي كشور مناسب نيستن و خيلي جاها راهنمايي و رانندگي در مورد قوانينش ضمانت اجرايي مناسب نداره، اما بقيش بر ميگرده به فرهنگ رانندها. (3811)
 
ghayour_economystudent@yahoo.com
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۲۹ ۰۹:۲۳:۰۳
بي انصافيست اگه باني و مقصر تمام اين حوادث را رانندگان بي احتياط بدانيم. گاهي پيش مياد كه با حداكثر سرعت ممكنه در يك جاده رانندگي ميكنيد و به چاله ميرسي اونوقت حادثه پيش مياد كه ميگن راننده بي احتياط بوده. قبول دارم كه بعضي رانندگان بي احتياط هستن ولي جاده هاي بي كيفيت هم در وقوع اين حوادث نقش برجسته اي دارند. (3739)