توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کرمان:
دانشجویان عدالت‌خواه باید طرح جدیدی دراندازند
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۶
استاندار کرمان گفت: دانشجویان که دغدغه عدالت‌خواهی و مسئولیت دارند، باید طرح جدیدی دراندازند.

به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رزم‌حسینی یکشنبه‌شب در نشست با تشکل‌ها و بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کرمان با تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد شهدای دانشجو اظهار داشت: شهدای پیشتاز نهضت جنبش دانشجویی در چند دهه گذشته جانفشانی کردند و امروز می‌توانیم حضور داشته و به نام روز دانشجو جلساتی را برگزار کنیم.

وی بیان داشت: دولت تدبیر و امید که دولت اعتدال نامگذاری شده است، سعی کرده‌ با همه وجود و تا حد ممکن در راه رسیدن به اعتدال واقعی و اصلی تلاش کند. دولت روحانی به عنوان شخصیتی روحانی، تحصیلکرده و معتدل به دنبال این است که شعار اعتدال را در کشور نهادینه کند، اگرچه سخت و مشکل است.

استاندار کرمان افزود: نگاه دولت فراجناحی و مبنی بر استفاده از همه ظرفیت‌ها و گروه‌های سیاسی معتقد به نظام است. در استان کرمان با این نگاه آمدیم تا کار کنیم و به دلایل بی‌شماری که در قانون اساسی آمده و امام راحل نیز ترسیم کرده‌اند به دنبال تعالی بخشیدن جامعه اسلامی در همه حوزه‌ها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: کشور را که 300 سال از جرگه پیشرفت و توسعه عقب نگه داشتند و اجازه ندادند با این همه ثروت و امکانات به نقش واقعی خود در جهان برسد.

رزم‌حسینی عنوان کرد: دولت در صدد است که ظرفیت‌های کشور را برای تعالی و توسعه کشور به کار ببرد و یکی از آنها آرامش فضای سیاسی و عقلانیت سیاسی است. منظور ما بی‌تفاوتی سیاسی نیست، عقلانیت سیاسی را در جمع امشب می‌بینیم.

وی بیان داشت: اکنون کمتر روستایی دغدغه درمان دارد و با حداکثر 10 درصد می‌تواند پرهزینه‌ترین درمان را داشته باشد، هیچ شهروندی نیست که زیر پوشش بیمه سلامت نباشد.

استاندار کرمان گفت: در حوزه اقتصاد هم تورم بی‌رحمانه 40 درصدی که تمام اموال ملت و دولت را تبخیر کرد، امروز به تورم 19 درصدی تبدیل شده، اگرچه این مقدار هم زیاد است. دولت می‌توانست مسئولیت‌نشناسی از خود به خرج دهد و پایه پولی را جابه‌جا کند و عده‌ای را به عنوان رونق اقتصادی مشغول کند، اما این کار را نکرد.

رزم‌حسینی عنوان کرد: خیلی سخت است که به خود اجازه ندهی دست به پایه پولی کشور بزنی و بدبینی‌ها را بپذیری و این کار بزرگی است. ساختار فعلی اداری و دولت جمهوری اسلامی ایران، امکان توسعه و پیشرفت فزآینده‌ای برای کشور متصور نیست و دلایل آن هم روشن است.

وی تصریح کرد: اول اینکه این ساختار اداری مزمن شده، جمعیت زیادی پیدا کرده و نیروهای ناکارآمد و کم‌کار به آن اضافه شده‌اند. آیا به نظر شما آرزوی شهدایی که در 16 آذر سال 32 به شهادت رسیدند و شهدایی که برای پدید آوردن انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به شهادت رسیدند و یا شهدای زنده امروز این بود که بگوییم اصولگرا و اصلاح‌طلب و چپ یا راست.

استاندار کرمان بیان داشت: برای دفاع از انقلاب و اسلام، چپ و راست نداشتیم؛ آیا برای توسعه، پیشرفت و تعالی بخشیدن مردم باید ولایی و ضدولایی داشته باشیم. این چه تخم کینه‌ای است در ملت پاشاندند تا جمعیت دانشجویی که باید رسالت شهدا، راه امام (ره) و رهبری را دنبال کند به چه شعارهایی دلخوش کند.

رزم‌حسینی بیان داشت: آیا 250 هزار شهید دادیم که کشور عقب‌‌‌افتاده‌ای باشیم، آیا کارنامه ما باید این باشد یا امروز بین ما 18 گروه تشکل دانشجویی باشد. کدام جنبش دانشجویی برای کارآفرینی و دست محروم گرفتن ایجاد شده است؛ نبودید و ندیدید که در اوایل انقلاب و دفاع مقدس اگر پولی به رزمنده می‌دادند، آن را بین خانواده‌های فقیر توزیع می‌کرد. آیا ما انقلاب کردیم که آمارهای نگران‌کننده فساد را در جامعه عرضه کنیم، انقلاب کردیم که در منطقه‌ای که باید رتبه اول باشیم در رتبه دهم بمانیم.

وی افزود: اگر درد مسئولیت داریم، چرا بی‌تفاوت هستید و گوشزد نکردید که چرا به این روز افتادیم، چرا ما را سرگرم جناح‌بندی‌های سیاسی کردند.  چرا دانشجو باید خطی باشد و سیاسی‌کاری از خود به خرج دهد، یک حرف مثلث‌ توسعه اقتصادی کرمان این است که ساختار اداری کشور اجازه توسعه نمی‌دهد و مدیریت جهادی با این ساختار اداری امکان‌پذیر نیست.

رزم‌حسینی عنوان کرد: والی اگر والی است، باید اختیارات را نیز به آن بدهند، آیا می‌توان گفت کشوری شاخص اقتصادی بالا دارد اما فرهنگ آن پایین است. احادیث ما مملو است که کار اقتصادی انجام دهید، وقتی جامعه بیکار باشد چه انتظاری دارید که فرهنگ و... درست باشد.

استاندار کرمان خطاب به دانشجویان تصریح کرد: بیایید در استان کاری جدید و بدیع انجام دهید و به دیگر دانشگاه‌ها بگویید که دانشجوی مبارزه با فقر و محرومیت هستید و آمده‌اید در جهاد اقتصادی شرکت کنید که ضروری‌ترین جهادی است که کشور ما به آن نیاز دارد. شما که دلسوز و علاقه‌مند هستید و احساس مسئولیت می‌کنید چرا در این فضاها کار نکردید، دست به دست هم دهید و استان را بسازید.

وی گفت: در حوزه در فرهنگ دغدغه کمی نداریم و در شورای فرهنگ عمومی استان کرمان گفتیم، مثلث فرهنگی تعریف کنید.  چرا در کشوری که نیاز به سرمایه نقدی دارد، ما با هم درگیری سیاسی راه می‌اندازیم.

رزم‌حسینی بیان داشت: آیا اینکه بگویید، مرگ بر فلانی و زنده‌ باد فلانی درست است و ‌چه چیزی را برطرف می‌کند، 35 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و در برخی زمینه‌ها کارنامه درخشانی نداشته‌ایم، باید کار و تلاش کنیم.

وی عنوان کرد: دانشجو باید کارآفرین باشد و نه مستخدم دولت، اکنون پنج برابر نیروی انسانی مورد نیاز در کرمان داریم، اقتصاد مقاومتی اگر اجرا شد، همه اینها باید از بین برود، کار باید به دست مردم داده شود.

استاندار کرمان تصریح کرد: همه ولایتمدار هستند، حتی زرتشتی که در جبهه‌های جنگ خون داد و هر کسی که یک آجر به آبادانی استان کمک کرده است، ولایتمدار است. 

رزم‌حسینی ابراز داشت: به استانداری به عنوان مقام نگاه نکردیم، چرا عمر خود را در پست دولتی تلف کنیم و کار نکنیم، اگر می‌خواهید در کشور اتفاقی بیفتد، دانشجویان که درد عدالت‌خواهی و مسئولیت دارند، باید کار جدیدی دراندازند.

وی بیان داشت: به بنیاد نخبگان گفتم که می‌خواهیم دولت مجازی برای استان کرمان تشکیل دهیم لذا نخبگان را به ما معرفی کنید، دانشجویان و نخبگان کادر آینده کشور هستند و از حالا باید کارآموزی کنند.

رزم‌حسینی افزود: آمادگی داریم وام خوداشتغالی برای کارآفرینی ارائه دهیم، استانداری مجازی و مدیرکل مجازی در اختیار داشته باشیم. تشکل‌ها که قرار نیست فقط داد و فریاد بزنند، این دادخواهی باید برای توسعه باشد.

وی خاطرنشان کرد: در استانداری کرمان چیزی مخفی از رسانه‌ها نداریم، چون دروغ نمی‌خواهیم بگوییم؛ لذا رسانه‌ها در تمام جلسات غیر از جلسه شورای تامین حضور دارند.


منبع:فارس

کد مطلب: 339907