توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با حضور خانواده شهید احمدی روشن برگزار شد؛
سومین سالگرد شهادت مصطفی احمدی‌روشن در دارالمجاهدین همدان
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۴
سومین سالگرد شهادت شهید مصطفی احمدی روشن با حضور خانواده شهید و رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با حضور پرشور مردم دارالمجاهدین همدان برگزار شد.
به گزارش عرش نیوز: سومین سالگرد شهادت مصطفی احمدی روشن، چهارمین شهید هسته‌ای کشور در خانه معلم همدان با حضور خانواده شهید، دکتر عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مسئولان استانی و مردم مومن و ولایت مدار همدان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ضمن خوش امد گویی به مدعوین ، از حضور مردم در این مراسم تشکر کرد و با اشاره به اینکه دانش هسته‌ای با خون جوانان و شهدای ایران عجین شده است، اظهار داشت: علی رغم تمام تحریم‌ها ایران در رتبه ۸ جهان در رابطه با مسئله چرخه سوخت هسته‌ای قرار دارد.

در ادامه مراسم ۲ کلیپ در مورد شهدای هسته‌ای که به فرزندان شهید احمدی روشن و شهید رضایی تقدیم شده بود پخش و در ادامه پدر شهید احمدی روشن برای سخنرانی به جایگاه دعوت شد.

پدر شهید احمدی روشن با اشاره به آیه قرآن در مورد اینکه شهدا عند ربهم یرزقون هستند، گفت: مصطفی ستون خانواده ما بود که با شهادتش تکلیف سنگینی را بر دوش تک تک اعضای خانواده نهاد و امروز جوانان کشور از راه و روش او تاثیر پذیرفته اند، ضمن اینکه بعد از شهادت مصطفی خداوند صبر و گنجایش عظیمی را به من و مادر او عطا کرده است.
پدر شهید احمدی روشن از حضور پر شور مردم همدان در این برنامه قدردانی کرد.

در ادامه این مراسم مستندی با عنوان «راه روشن» در مورد شهید مصطفی احمدی روشن پخش شد.

گروه سرود نوالمهدی از سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز سرودی را در تقدیم به فرزندان شهیدان کردند و پس از آن شاخه‌های گل را به خانواده شهید احمدی روشن تقدیم کردند.
در ادامه برنامه رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به اینکه انرژی هسته‌ای موضوعی محوری برای دانش و فناوری کشور است، گفت: عبور ایران از جهان سوم به جهان دوم دشمن را برای تضعیف کشور در عرصه‌های مختلف به تکاپو واداشته است.

عباسی افزود: شهید احمدی روشن در دانشگاه صنعتی شریف در رشته شیمی تحصیل کرد و بعد از فارغ التحصیلی در کارخانه سوخت اصفهان مشغول شد و علاقه بسیاری برای خدمت به کشور اسلامی در وجود او بود.

در پایان این مراسم حاضران در مراسم شعارهایی همچون؛ پیام خون مصطفی حفظ ولایت فقیه، مرگ بر اسرائیل را سر دادند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 354702