توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار همدان:
‌واحدهای صنعتی نیمه‌تعطیل همدان تعیین تکلیف شوند
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۵
فرماندار همدان بر تعیین تکلیف واحدهای تولیدی و صنعتی راکد در شهرستان همدان تاکید کرد و گفت: واحدهای تولیدی در همدان با مشکل سرمایه در گردش روبه‎رو هستند.
به گزارش عرش نیوز؛علی تعالی پیش از ظهر امروز در کمیته اشتغال و سرمایه‎گذاری شهرستان همدان اظهار کرد: بهره‎های بالای بانکی، اقساط تاخیر افتاده و نبود نقدینگی مشکل اصلی واحدهای تولیدی در شهرستان همدان است.

وی با اشاره به اینکه معوقات بانکی 22 واحد تولیدی تعیین تکلیف قطعی شده است، گفت: اگر مشکلات همین واحدها مورد بررسی قرار نگیرد در آینده نه چندان دور دوباره به وضعیت قبلی خود دچار می‌شوند.

تعالی با بیان اینکه چند ماهی است که واحدهای تعطیل و راکد در شهرستان همدان تعیین تکلیف نشده‎اند، عنوان کرد: تعیین تکلیف قطعی به معنای تولید و فعالیت مداوم است و حل مشکلات بانکی تنها به معنای تعیین تکلیف نیست.

وی با تصریح بر اینکه در استان همدان کارگروه‎های اشتغال نقش میدانی به خود گرفته‌اند، بیان کرد: تیم‎های تخصصی در فرمانداری‎های استان برای حل موضوعات و مشکلات واحدهای تولیدی راکد تشکیل شده که باید فعالیت خود را تقویت کنند.

فرماندار همدان با اشاره به برگزاری همایش سرمایه‌گذاری استان همدان تصریح کرد: این همایش فرصتی مناسب برای معرفی استان همدان بود که خوشبختانه بازخورد ملی به همراه داشت.

وی با تاکید بر رونق اشتغال در استان همدان با تکیه بر سرمایه‎گذاری بخش خصوصی افزود: هزار و 500 میلیارد تومان تفاهم‎نامه در همایش سرمایه‎گذاری همدان منعقد شده که امیدواریم به نتایج مطلوب برسد.

تعالی با اشاره به اینکه بستر خوبی برای سرمایه‎گذاری بخش خصوصی در همدان ایجاد شده است، گفت: بیکاری یکی از مشکلات و معضلات در شهرستان همدان است که در صورت حل این مشکل شاهد تاثیرگذاری در جامعه هستیم.

‌مدیر جهاد کشاورزی استان همدان نیز در این جلسه عنوان کرد: ناحیه صنعتی قهاوند با مشکل آب روبه‎رو بوده و واحدهای تولیدی مستقر در این ناحیه صنعتی، آب موردنیاز خود را از سایر نقاط استان خریداری می‏کنند.

جواد رشیدی با اشاره به اینکه با مشکل دفع فاضلاب در این ناحیه صنعتی مواجه هستیم، گفت: امنیت و روشنایی این ناحیه صنعتی با مشکل روبه‎رو بوده و باید مدیریت جدی در این زمینه شکل بگیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر منطقه قهاوند با مشکل کمبود آب روبه‌روست و به جای صنایع کم آب‎بر باید صنایع هیچ آب‌بر در این منطقه مستقر شوند. 

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333507