توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم بجنورد در مجلس:
70 درصد نمایندگان مجلس برای حذف نفت از بودجه کشور اتفاق نظر دارند
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۲
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی گفت: 70 درصد نمایندگان مردم در مجلس برای حذف نفت از بودجه کشور اتفاق نظر دارند.

به گزارش عرش نیوز؛قاسم جعفری امروز اظهار کرد: این نمایندگان برای حذف درآمد نفت از بودجه سال آینده در حال پیگیری هستند.

دبیر مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش شدید قیمت نفت تصریح کرد: به طور حتم این بهترین فرصت برای کاهش اتکای کشور به نفت و توجه به منابع داخلی است.

وی از شاخصه‌های مهم اقتصاد مقاومتی را حرکت به سمت خودکفایی عنوان کرد و گفت: از این رو ضرورت دارد تا بسترهای لازم برای قطع وابستگی به نفت را بیش از پیش فراهم کرد.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی قطع اتکا به درآمدهای نفتی را اساس اقتصاد مقاومتی دانست.

به گفته وی کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی با انجام اقداماتی قابل تحقق است و در این راستا می‌توان اقداماتی انجام داد تا وابستگی بودجه به نفت کاهش و قطع شود.

نماینده مردم شهرستانی بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی توسعه سرمایه‌گذاری را هم از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد.

وی با تاکید بر بستر سازی برای اجرای طرح‌های سرمایه گذاری بیان داشت: وقتی بسترهای اقتصاد مقاومتی فراهم شود به طور حتم سرمایه‌گذاران هم اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند.

دبیر مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی مورد مطالبه رهبری از وظایف همه مسئولان است که در این راستا باید تلاش کنند.

 وی همچنین خواستار تحقق تمام مصوبات سفر رهبری به خراسان شمالی از جمله در بخش ارتباطات شد.

جعفری گفت: اکنون برخی از مصوبات در حوزه ارتباطات استان به سبب مشکلاتی معطل مانده است.


منبع:فارس

کد مطلب: 356809