توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی:
۳ تن گوشت شترمرغ در سرایان تولید شد
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۹
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال ۳ تن گوشت شترمرغ در سرایان تولید و تحت نظارت مستمر و بهداشتی قرار گرفته است.
به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رفیعی‌پور صبح امروز در حاشیه بازدید از واحدهای پرورش شتر مرغ در سرایان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 100 قطعه شترمرغ در کشتارگاه سرایان کشتار شده که میزان 3 تن گوش تولید شده است.

وی افزود: این میزان گوشت تولیدی مازاد بر نیاز استان و شهرستان است و به سایراستان‌های کشور صادر می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: این محموله‌ها به صورت گوشت تازه به استا‌ن‌های تهران، قم و خراسان رضوی صادر می‌شوند.

رفیعی‌پور با بیان اینکه وضعیت جوی و آب و هوای شهرستان سرایان برای پرورش شترمرغ بسیار مساعد است، تصریح کرد: همچنین امسال تعداد 500 قطعه شترمرغ زنده با مجوز حمل بهداشتی دامپزشکی به استان های اصفهان و یزد صادر شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد 2 واحد پرورش شترمرغ در شهرستان فعالیت دارند که اقدامات بهداشتی نظیر واکسیناسیون، نمونه‌گیری و مراقبت بر آنها اعمال می‌شود.

کسب رتبه اول آزمایشگاه دامپزشکی خراسان جنوبی در کنترل کیفی مواد غذایی

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: همچنین بر اساس نتایج ارزیابی عملکرد آزمایشگاه های ادارات کل دامپزشکی کشور بر روی نمونه‌های مواد غذایی، دامپزشکی خراسان جنوبی رتبه نخست را کسب کرد.

رفیعی پور افزود: بر اساس ارزیابی مرکز تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربری، خراسان جنوبی در زمینه فاکتورهای میکروبی و آنالیز شیمیایی کنترل کیفی مواد غذایی رتبه نخست را به دست آورد.

وی به‌کارگیری از جدیدترین دستگاه های آزمایشگاهی و بهره‌مندی از پرسنل مجرب در آزمایشگاه دامپزشکی را در کسب این موفقیت حائز اهمیت دانست.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی همچنین از انجام مراقبت‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای در مهار بیماری طاعون گوسفند و بز (PPR) خبر داد.

رفیعی‌پور با اشاره به شیوع این بیماری در سال‌های گذشته در جمعیت دام سبک شهرستان سربیشه افزود: از ابتدای امسال تاکنون 10 هزار و 500 رأس علیه این بیماری واکسینه شده‌اند.

وی تصریح کرد: جابه‌جایی دام‌ها و رفت و آمد صاحبان دام به مناطق آلوده استان‌های مجاور بدون رعایت ضوابط قرنطینه‌ای مهم‌ترین علت شیوع این بیماری در دام‌های شهرستان سربیشه بوده است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 342804
 
 
 


محمدرضا شیری ساکن روستای عباس آباد دشت
United States
۱۳۹۴-۰۱-۲۹ ۱۲:۴۲:۴۹
سلام (63957)
 
محمدرضا شیری ساکن روستا عباس آباد دشت
United States
۱۳۹۴-۰۱-۲۹ ۱۲:۴۵:۱۵
سلام ببخشید جوجه شتر مرغ برای فروش است (63958)