توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عزم جدی برای ساماندهی به پروژه‌های عمرانی در دولت وجود ندارد
فرهنگی: دولت به وضعیت پروژه‌های مسکن مهر پاسخ نمی‌دهد ‌
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۲
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه دولت درباره رسیدگی به وضعیت پروژه‌های مسکن مهر پاسخ نمی‌دهد، گفت: در دولت اراده و عزم جدی برای ساماندهی به طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی وجود ندارد.

به گزارش عرش نیوز؛محمدحسین فرهنگی از عدم تخصیص اعتبار کافی به پروژه‌های عمرانی در بودجه پیشنهادی دولت به مجلس برای سال آینده انتقاد کرد و اظهار داشت: پیشرفت و توسعه هر کشوری تا حد زیادی به پروژه‌های عمرانی بستگی دارد در حالی که این حوزه اکنون در کشور ما به مظلوم‌ترین بخش تبدیل شده چرا که کمترین توجه در بودجه‌ریزی سال آینده دولت به این حوزه صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تصورها بر این بود که با اجرای ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه تا حدودی مشکلات حوزه عمرانی حل شود، اضافه کرد: با عملکرد سلیقه‌ای در بسیاری از استان‌ها عملا این قانون نتوانست نوش‌داروی حوزه‌های عمرانی کشور باشد.
فرهنگی یادآور شد: این ماده قانونی تلاش داشت تا توازن، عدالت در توزیع و زمینه‌سازی برای ارتقاء مناطق کمتر توسعه یافته را در کشور ممکن سازد و دولت مکلف بود تا با توزیع متناسب و عادلانه منابع و سود تسهیلات شاخص برخورداری شهرستان‌ها به سطح متوسط کشور نزدیک‌تر شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس از عدم تحقق این ماده قانونی که باید توسط دولت اجرایی می‌شد نیز خبر داد و تصریح کرد: بخشی از درآمدهای پیش‌بینی شده در بودجه سال آینده ناممکن است و تاثیر این عدم تحقق مطمئنا در وهله اول به حوزه عمرانی خواهد رسید.
وی تاکید کرد: دولت تاکنون به نامه نمایندگان برای رسیدگی به وضعیت پروژه‌های مسکن مهر هم پاسخی نداده و این کمترین انتظاری است که می‌توان از دولت برای حل سریع مشکلات این بخش و اعلام اقدامات صورت گرفته در رابطه با آن را داشت.

منبع:فارس

کد مطلب: 350904