توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم وارش با حضور وزیر ارشاد آغاز شد
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۶
بابل – مراسم اختتامیه هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه وارش با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بابل آغاز شد.
به گزارش عرش نیوز: هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه روز دوشنبه با ارسال هزار و ۹۸ اثر از ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر در بابل آغاز بکار کرد و مراسم اختتامیه از ساعت ۱۸ پنجشنبه در سالن مجتمع فرهنگی سینمایی بابل شروع شد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور، ربیع فلاح استاندار مازندران و جمعی از مسئولان حضور دارند، قرار است از برترین های بخش های مختلف این جشنواره تجلیل شود.

هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه وارش در بخش های ترنه وا، پیامبر اکرم (ص)، صلح و دوستی، فرهنگ عامه، مستند، داستانی، تجربی برگزار شد و در هر بخش قرار است از چهار اثر برگزیده تقدیر شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر، سطح کیفی و کمی جشنواره را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: هزار و ۹۸ اثر به این دوره جشنواره ارسال شد که ۱۱۰ اثر برون مرزی است.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی، توجه به فرهنگ عامه و فرهنگ بومی مازندران را از ویژگی های این دوره جشنواره بیان کرد.

در چهار روز برگزاری جشنواره بیش از ۱۰۰ اثر در بخش های مختلف در دو سالن به نمایش در آمد و برگزاری ورک شاپ عکاسی، نقد و بررسی فیلم ها، نشست با فیلمسازان خارجی، ورک شاپ دولت نظر فیلمساز روسیه و ورک شاپ هوشنگ مرادی کرمانی از جمله بخش های این جشنواره بوده است.

همچنین در این جشنواره، مراسم امضای کتاب ته خیار هوشمند مرادی کرمانی برگزار شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 358609