توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر
استفاده از طرح محله محوری برای اجرای امر به معروف در شیراز
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۷
رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فارس گفت: نگاه این ستاد در شیراز، نگاه محله محوری است و باید از لحاظ آموزشی نوعی برنامه‌ریزی شود که کمترین هزینه را داشته باشد.
به گزارش عرش نیوز:
سلیمان مهدوی در سومین همایش آمرین استان فارس که شامگاه چهارشنبه برگزار شد، اظهار کرد: بیش از ۳ هزار نفر در استان فارس به عضویت ستاد احیاء امر به معروف در آمده و حدود ۷۰۰ نفر از افراد در این زمینه سازمان‌دهی شده‌اند.

وی با بیان اینکه این افراد برای احیای واجب فراموش ‌شده امر به معروف و نهی از منکر سازمان‌دهی شدند، افزود: نگاه ما در شیراز، نگاه محله محوری است و باید از لحاظ آموزشی نوعی برنامه‌ریزی شود که کمترین هزینه را داشته باشد.

رئیس ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر فارس با اشاره به اینکه خداوند نظام جمهوری اسلامی را به عنوان بهترین نعمت در اختیار ما گذاشته است، خاطرنشان کرد: خداوند هیچ تضمینی برای حفظ نظام نداده مگر اینکه ما شایستگی نگهداری از نظام انقلاب را داشته باشیم.

مهدوی با بیان اینکه بهترین راه حفظ نعمت الهی امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: وظیفه همه افراد جامعه است که حکومت الهی را با احیای واجب فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر حفظ کنند.

وی با تأکید بر اینکه دشمن به دنبال تسلط بر نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: برای این منظور دشمن راه‌های بسیاری در نظر گرفته که افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی و بی‌بندوباری در جامعه اسلامی ما از جمله مواردی است که دشمن روی آن تمرکز کرده است.

رئیس ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر فارس با بیان اینکه منکر تنها بی‌بندوباری نیست، افزود: هر حرکتی که خلاف حرکت مستقیم توحید باشد منکر بوده و باید به این نکته توجه داشت که برای دیگر معروف‌ها تقاضا هست اما در دین مبین اسلام به امر به معروف و نهی از منکر دستور داده شده است.

مهدوی با اشاره به اینکه در جامعه اسلامی امور مسلمانان به یکدیگر مربوط است، خاطرنشان کرد: باید در جامعه امر به معروف و نهی از منکر با نهایت دوست داشتن و علاقه به مردم افراد جامعه احیا شود و باید توجه داشت که امر به معروف و نهی از منکر یقه‌گیری و باج‌گیری نیست.

وی آمر به معروف و ناهی از منکر مانند پزشک در جامعه دانست و گفت: با تفکر دوست داشتن مردم و نفرت از گناه باید این مأموریت را انجام داد و تذکر لسانی وظیفه آمرین بوده و برخوردهای سلبی با افرادی که بر گناه اصرار دارند وظیفه ضابطین است.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 308406