توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جمع آوری معتادان کارتن خواب در استان قزوین به صورت مستمر انجام شود
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۱
استاندار قزوین گفت: با همکاتری همه دستگاههای ذیربط جمع آوری معتادان کارتن خواب باید به صورت مستمر در قزوین اجرا شود تا شاهد کاهش جرائم باشیم.
به گزارش عرش نیوز؛مرتضی روزبه ظهر دوشنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان که در استانداری تشکیل شد اظهارداشت: دستگاههای متولی لازم است دقیق و کارشناسی با توجه به موارد قانونی گزارشی از وضعیت فعلی کمپ های نگهداری معتادان تهیه و به دبیرخانه ستاد ارائه کنند.

وی افزود: جلب مشارکت بخش خصوصی در ایجاد کمپ های نگهداری معتادان و مهجوران در شهرستان ها توسط فرمانداران صورت گیرد.

استاندار تاکید کرد: در جمع آوری معتادان جدی هستیم و اعضای ستاد باید در حین کار آسیب شناسی کنند تا مشکلات نیروها به حداقل برسد و در جمع آوری معتاد متجاهر باید با دقت این امر را انجام دهیم تا به نتایج مطلوبی برسیم.

ایشان بر ضرورت توجه به مسایل بهداشتی کمپ های موجود در استان تاکید کرد و یادآورشد: توجه به بهداشت کمپ ها و مراکز نگهداری از معتادان از مسائل مهمی است که باید مورد توجه جدی متولیان و دست اندرکاران قرار گیرد تا با مشکلات دیگری مواجه نشویم.

وی افزود: در فرایند انجام این امر مهم بایستی نظارت و بازرسی مستمر صورت گیرد و با وحدت رویه برای در امور مشکلات دستگاهها به دبیرخانه ستاد گزارش شود تا اقدامات لازم در خصوص رفع آنها صورت گیرد.

استاندار تاکید کرد: قصد داریم در آستانه عید نوروز ۹۴ شاهد کاهش محسوس جرایم عمومی در استان باشیم و این امر نیازمند جلب مشارکت جدی حوزه های مختلف اجتماعی است و در اين راستا سرمایه گذاری های فرهنگی، اجتماعی باید به حداکثر برسد.

وی گفت: آسیب شناسی معضل اعتیاد بایستی عمیق تر از یک بررسی کوتاه و گذرا مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه برخی شیوه های نتیجه بخش تر بایستی احصاء شوند تا براساس آن روش ها به این امر بپردازیم.

روزبه به استفاده از ظرفیت پایگاههای مقاومت مساجد در پیشگیری از معضلات اجتماعی اشاره کرد و افزود: این مواظبت و مراقبت با شعارها و روش های فعلی بایستی به متن جامعه کشانده شود و این پایگاهها نیز بایستی به محیط های پیرامونی حساس و فعال شوند.

وی یادآورشد: با توجه به اینکه هزینه يک معتاد از لحاظ اجتماعی بسیار بالاست بنابراین به این موضوع نیز بایستی بطور ويژه توجه كنيم  و در این خصوص حساس کردن نهادهای اجتماعی؛ صفوف اتحادیه ها احزاب، عناصر سیاسی، روحانیون  و ديگر اقشار تاثيرگذار جامعه ضروری است و باید در مراحل مختلف نهادهای مختلف اجتماعی را به این امر حساس کنیم.

منبع:مهر

کد مطلب: 328602