توصيه مطلب 
۱
 
Share/Save/Bookmark
پروفسور مهدیشهری
دکتر سیف علیان روش جديد تشخيص و درمان سرطان را کشف کرد
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۵
مدیر دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن ،روش جديد تشخيص و درمان سرطان را کشف کرد
به گزارش عرش نیوز؛مرحله آزمایش حیوانی نانو داروی تشخیص و درمان سرطان با تلاش یک محقق ایرانی با موفقیت اجرا شد .
در این روش پروفسور اسکندر سیف علیان ، مدیر دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن ، ذرات نانو با تزریق به بدن مکان رشد سرطان را در مراحل ابتدایی تشخیص می دهند .
پروفسور سیف علیان گفت : ذرات سرطانی اگر از هشت میلیمتر کوچیکتر باشند در سی تی اسکن و ام ار آی تشخیص داده نمی شود ولی در این روش حتی اگر یک سلول بدن سرطانی باشد نانو دارو می تواند آن را پیدا کند .
وی افزود : در این روش پس از تزریق نانو دارو بدن در معرض لیزر قرار می گیرد و دمای سلول های دچار سرطان که نانو نادرو به آن چسبیده است در مدت ۴۰ ثانیه از ۳۷ به ۵۰ درجه سانتیگراد رسیده و کشته می شوند .
پروفسور سیف علیان ادامه داد: این روش با موفقیت بر روی یک نمونه آزمایشگاهی موش مبتلا به سرطان انسانی در دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن انجام شده است .
پروفسور اسکندر سیف علیان سرپرست محققان تولید کننده نانو داروی تشخیص و درمان سرطان در دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن است .
وی که متولد مهدیشهر است در ۴۰ سال گذشته در دانشگاه های پزشکی انگلستان و آلمان در رشته نانو پزشکی فعالیت دارد .
وی نخستین ایرانی است که با ساخت نخستین گوش ، بینی ، نای و سرخرگ ضربان ساز مصنوعی جهان در سال های ۲۰۰۷ ، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ جایزه توسعه فناوری نانو پزشکی آلمان و انگلستان را از آن خود کرد .
پروفسور اسکندر سیف علیان که برای شرکت در کنگره بین المللی آزمایشگاه های بالینی بیماری های عفونی به ایران سفر کرده است دیروز به مهدیشهر زادگاه خود آمده بود .

منبع:نیزوا
کد مطلب: 365908
 
 
 


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۱۶:۲۲:۰۰
اگه درمان سرطان کشف شده بود سالانه این همه آدم به خاطر سرطان نمی مردند (63189)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۱ ۱۴:۲۱:۰۹
تورو خدا شما دکتر بدین (63449)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۱ ۱۴:۲۱:۰۹
تورو خدا شما دکتر بدین (63450)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۱ ۱۴:۲۱:۱۰
تورو خدا شما دکتر بدین (63451)