توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار قزوین:
اعتبارات لازم برای اجرای برنامه ششم توسعه در قزوین جذب شود
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰
استاندار قزوین با اشاره به اینکه تدوین برنامه ششم توسعه باید بر مبنای منویات مقام معظم رهبری باشد گفت: اعتبارات لازم برای اجرای برنامه ششم توسعه قزوین جذب شود.

به گزارش عرش نیوز؛مرتضی روزبه اظهار کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به اسناد بالا دستی در این زمینه راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و ایجاد توسعه‌ای پایدار و متکی به اقتصاد درونگراست که نیازمند یک حرکت فرابخشی و تعامل دستگاه‌های اجرایی است.

وی افزود: در همین راستا ضرورت دارد تا برنامه ششم توسعه بر مبنای منویات مقام معظم رهبری و سند بالادستی تدوین شود تا این اسناد را به برنامه تبدیل کرده و راهکارهای اجرایی آن را به دستگاه‌ها ابلاغ کنیم تا بتوانیم مطالبات رهبری را در حوزه‌های مختلف عملیاتی کنیم.

استاندار قزوین بیان کرد: برای اجرای این کارها ضرورت دارد تا قبل از تصویب بودجه رویکردهای این برنامه در قالب پیشنهاد بودجه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود که برای این امر باید دستگاه‌های اجرایی بودجه خود را با توجه به رویکردهای آینده تهیه کنند.

روزبه با اشاره به میزان بودجه امسال قزوین تصریح کرد: بودجه قزوین کمتر از نیاز واقعی آن است بنابراین با کمک کارشناسان مربوطه اعداد و شاخص‌های مشخصی تهیه می‌شود تا بتوان بهترین اعتبار را برای استان جذب کرد.

وی با اشاره به بحران آب در استان قزوین خاطرنشان کرد: دشت قزوین در زمینه کشاورزی ظرفیت‌های بسیاری دارد که باید از این ظرفیت‌ها استفاده لازم را ببریم و این موضوع نیازمند تأمین آب کشاورزی است و در این زمینه باید تلاش کنیم تا اعتبارات لازم را برای اجرای پروژه‌های تأمین آب جذب کنیم.

استاندار قزوین با اشاره به بحران فرهنگی که کشور را فرا گرفته عنوان کرد: همچنین باید برای فعالیت‌های فرهنگی و مبارزه با رسانه‌های بیگانه و نهادینه کردن فرهنگ اسلامی در میان مردم به ویژه نسل جوان بودجه لازم اختصاص داده شود، چرا که فرهنگ یک ملت یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی است و به این موضوع در کشور ما باید توجه ویژه شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 337909