توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس
آمریکا در مبارزه با تروریسم جدی نیست
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۵
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در مبارزه با تروریسم جدی نیست.
به گزارش عرش نیوز:
محمد اسماعیلی با بیان اینکه آمریکا در مورد گروه‌های تروریستی احساس خطر می‌کند، اظهار کرد: آمریکا از موجودی با عنوان داعش در سوریه حمایت کرده و اکنون ترس آن دارد که این گروه‌های تروریستی گریبان حامیانشان را بگیرد.

وی عنوان کرد: آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی پیش بینی می‌کنند که اعضای گروهک‌های تروریستی بعد از اینکه از عراق و سوریه خارج می شوند به کشورهای اروپایی و آمریکا بروند که برگشت تروریست‌ها به این کشورها امنیت کشورهای غربی را به هم می زند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا و کشورهای اروپایی قصد دارند این تروریست‌ها برگشتی به کشورهای غربی نداشته باشند و به همین خاطر قصد تشکیل ائتلاف برای مبارزه با تروریسم تکفیری را دارند.

وی با بیان اینکه ادعای غربی‌های برای مبارزه با تروریسم قابل اعتنا نیست، ابراز کرد: جمهوری اسلامی ایران با برخوردهای دوگانه‌ غرب همراه نمی شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه هدف آمریکا مبارزه با تروریسم نیست، گفت: ما عملکردی که نشان از عزم آمریکا برای مبارزه با تروریسم باشد را نمی بینیم.

وی با بیان اینکه آمریکا بارها تروریسم را ابزاری برای مقابله با کشورها قرار داده است، خاطر نشان کرد: از نظر ما این ائتلاف معنی و مفهوم ندارد و مبارزه با تروریسم جدی نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ائتلافی که قرار است برای مبارزه با تروریسم تشکیل شود برای جلوگیری از به خطر افتادن منافع آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی است.

جمهوری اسلامی ایران به درخواست حامیان تروریسم برای عضویت در ائتلاف محلی نگذاشته است

وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار حوزه مجلس خبرگزاری تسنیم زنجان در مورد اظهار نظر مقامات آمریکایی در اینکه ایران جایی در این ائتلاف ندارد، گفت: آن‌ها خودشان از ما درخواست کرده‌اند که در این ائتلاف حضور داشته باشیم ولی جمهوری اسلامی با توجه به سابقه آمریکا به این درخواست محلی نگذاشت زیرا ادعای آن‌ها را صادقانه نمی‌داند.

اسماعیلی با غیر واقعی دانستن ادعای آمریکا برای مبارزه با تروریسم عنوان کرد: ما نمی‌توانیم در ائتلافی حضور داشته باشیم که در جهت مبارزه صادقانه با تروریسم نیست.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بارها نشان داده است که در مقابل تروریسم مبارزه کرده است، تصریح کرد: آن‌ها حامی هستند و بارها از اقدامات گروه‌های تروریستی دفاع کرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با مقطعی دانستن این ائتلاف‌ها در مبارزه با تروریسم ابراز کرد: این ائتلاف‌ها محدود و مقطعی برای ما مورد قبول نیست.

کشورهای اروپایی اعتراف کرده‌اند که تنها کشوری که در مبارزه با تروریسم جدی عمل کرده، ایران اسلامی است

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم که آیا بدون دخالت جمهوری اسلامی ایران غرب در مبارزه با تروریسم موفق می شود؟ اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران تنها مبارز واقعی در مقابله با تروریسم است و تنها کشوری که در مبارزه با تروریسم جدی بوده ایران اسلامی است.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: کشورهای اروپایی بارها اعتراف کرده‌اند که که کشوری که در مبارزه با تروریسم جدی عمل کرده، جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه مبارزه جدی بدون حضور ایران وجود خارجی ندارد، افزود: جمهوری اسلامی با کشورهایی که صداقت ندارند همکاری نمی‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکا و برخی از کشورهای حامی تروریسم از گروهک‌هایی که مردم سوریه، لبنان و عراق را قتل عام کردند حمایت کرده‌اند و اکنون از ترس اینکه این گروهک‌ها گریبانشان را بگیرند قصد تشکیل ائتلاف برای مبارزه دارند و این ائتلاف تنها برای تامین منافع کشورهای حامی تروریسم است و دائمی نیست.

گفت‌وگو از علی الماسی
منبع:تسنیم
کد مطلب: 307803
 
 
 


پربازدیدترین