توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله دری نجف‌آبادی:
ملت ایران اجازه فتنه‌گری دوباره را به مرتجعین و بازیگران سیاسی نمی‌دهد
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۴
آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری می‌گوید: "۹دی، نماد تولی و تبری ملت ایران اسلامی است چراکه مردم ایران اجازه فتنه‌گری دوباره را به مرتجعین و بازیگران سیاسی نمی‌دهند."
به گزارش عرش نیوز، استکبار جهانی در سال‌های اخیر علاوه بر استفاده از جنگ سخت برای مقابله با جهان اسلام، از جنگ نرم به عنوان حربه‌ای دیگر استفاده کرده و با به خدمت گرفتن رسانه‌ها به دنبال همسویی افکار عمومی ملل مسلمان با سیاست‌ها و اندیشه‌های مادی گرایانه خود است.

در فتنه سال ۸۸ شاهد بودیم که استکبار جهانی با در اختیار داشتن رسانه‌ها به جنگ با نظام مقدس جمهوری اسلامی آمد. رسانه‌های بیگانه با انتشار اخبار و رویدادهای مختلف از درست و نادرست بر افکار عمومی ایران تاثیر گذاشته و جماعتی را در توهم این مسئله که این نظام متقلب است و باید آن را از بین برد، قرار دادند.

گفت‌وگوی پیش رو آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری پیرامون حوادث پس از انتخابات ۸۸، نقش نظام سلطه در فتنه، عوامل شکل‌گیری حادثه روز عاشورا ۸۸ و حماسه ۹ دی ملت ایران است که در ادامه می‌آید:

ضمن سلام و تشکر از حضرتعالی، در فتنه ۸۸ افراد ریشه داری نقش آفرینی کردند. تحلیل حضرتعالی از مسئله ریزش‌ها و رویش‌ها در انقلاب اسلامی چیست؛ مسئله‌ای که مقام معظم رهبری نیز بارها به آن اشاراتی داشته‌اند؟

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: انقلاب اسلامی براصول و مبانی روشنی استوار است چراکه جوهره این انقلاب با عظمت، اسلام و مکتب اهل بیت (ع) و ولایت ‏فقیه و ارزشهای متعالی است.

مردم به خاطر اسلام علوی و فاطمی قیام کردند و شهید دادند و در طول ۳سال گذشته نیز بر سر این عهد ‏و پیمان ایستاده‌اند و از مسئولان و کارگزاران نیز انتظار دارند در راستای اهداف بزرگ اسلام و عاشورا و امام حسین (ع) ثابت قدم باشند. ‏

پیوستگی و ارتباط با روحانیت و مرجعیت و امامت و فقاهت نیز نشأت گرفته از همین اصول روشن و پایبندی به مبانی عمیق ‏دینی و عشق به آرمانهای بزرگ اهل ابیت (ع) و امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی بوده و این رویش انقلاب ‏اسلامی است. ‏

بعد از انتخابات برای برخی از مردم شبهاتی وجود داشت، روز ۲۵ خرداد ۸۸ ‏جمعیتی در تهران ‏حضور داشتند، اما چه دلیلی سبب شد بخش عظیمی از جمعیتی ‏که در ۲۵ خرداد معترض بودند، به خیل عظیم شرکت‌کنندگان در ‏راهپیمایی ۹ دی سال ۸۸ ‏بپیوندند؟

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: در جریان فتنه ۸۸ و به ویژه حرکت ۹دی ماه مردم با بصیرت ایران اسلامی احساس کردند دشمنان خارجی و عوامل داخلی و دست نشانده آن‌ها ‏به دنبال اهداف دیگری هستند که از اصول انقلاب و آرمانهای شهدا فاصله دارد.

ملت ایران دریافتند که موضوع انتخابات نیست بلکه فضای جنجال ‏آفرینی، قانون شکنی، اهانت به مقدسات، سوء استفاده از احساسات پاک مردم و جوانان، تحریک افکار عمومی، همسویی با ‏دشمنان قسم خورده اسلام و قرآن، لجاجت، تفرقه افکنی و ساختارشکنی است؛ به نحوی عقده گشایی، مقابله با ‏نظام و رهبری است. از سوئی همه جریان های انحرافی و التقاطی و مسئله دار و سیلی خورده از انقلاب برای انتقام خواهی به صحنه ‏آمدند تا اهداف شیطانی خود را پیاده کنند. ‏

حادثه عاشورای ۸۸ چگونه رخ داد؟ این حادثه چه نقشی در پدید آمدن حماسه عظیم مردمی ۹ دی و برچیدن ‏آشوب‌ و فتنه ۸۸ داشت؟ ‏

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: موضوع عاشورا و امام حسین(ع) با پوست و خون مردم ما آمیخته شده است. ملت ایران، مردمی هستند که در ‏روزهای تاسوعا و عاشورای سال های ۵۶ و ۵۷ نیز عظمت آفریدند. در عاشورای ۴۲ و ۱۲ محرم و ۱۵ خرداد آن سال در ‏دفاع از امامشان آن همه فداکاری کردند.‏

پنجاه سال است مردم پای این شجره طیبه فداکاری کرده و خون داده اند، بنابراین دیگر نمی توانند تحمل کنند که جریان های مسئله ‏دار و بازیگران سیاسی و سیلی خوردگان از امام راحل(ره) و ملت و انقلاب اسلامی، روز عاشورا را به ‏فرصتی برای فتنه گری و بهانه گیری و اهانت به مقدسات قرار دهند، آب به آسیاب دشمن بریزند و خارج نشینان و استکبار ‏صهیونیزم و مرتجعین منطقه را خوشحال کنند.‏ فتنه گران در لاک خود فرو رفته و خارج نشینان نیز به فکر انقلاب رنگی بودند غافل از لطف خداوند و بصیرت ملت بزرگ ‏ایران اسلامی؛ الحمدالله مردم بیدار و بابصیرت و آگاه و فداکار ما تمامی این نقشه ها ‏را نقش بر آب کردند.

ملت ایران با حرکت و راهپیمایی عظیم روز نهم دی نقشه های شیطانی و دسیسه های دشمن را خنثی کرده و عناصر ‏داخلی آنها را پیشمان کردند. حضور میلیونی ملت ایران همه محاسبات را برهم زد و تمامی نقشه ها را رسوا کرد. بار دیگر مردم ‏با حضور با بصیرت به موقع در صحنه از انقلاب، اسلام، امام و رهبری حمایت کردند و از فتنه و فتنه گران تبری جستند ‏و ولایتمداری و تولی و تبری خود را به نحو احسن نشان دادند. ‏

منبع: تسنیم
کد مطلب: 347908