توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قزوین خبر داد
وقوع 4 تصادف همزمان در محدوده آبیک
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۰
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین از وقوع چهار سانحه تصادف به صورت همزمان در محدوده شهرستان آبیک خبر داد.
عرش نیوز به نقل از فارس؛حبیب‌الله بهتویی دقایقی پیش در قزوین اظهار کرد: در دقایق گذشته به صورت همزمان چهار سانحه تصادف در محدوده شهرستان آبیک به وقوع پیوست.

 
وی افزود: یکی از این تصادفات در منطقه نرسیده به کارخانه سیمان آبیک، سانحه دیگر در منطقه زیاران و دیگری در شهرک کاسپین اتفاق افتاده است.

 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین ادامه داد: علاوه بر این سانحه دیگری در لاین شمالی آزادراه در نزدیکی روستای جزمه به وقوع پیوسته که بر اثر آن چهار دستگاه خودرو همزمان در یک نقطه واژگون شده‌ است.

 
بهتویی در حال حاضر تمام پایگاه‌های اورژانس در این منطقه فعال شده‌اند؛ ضمن اینکه عوامل پلیس نیز برای بررسی موضوع و تشخیص علل وقوع این حوادث در محل وقوع آن حضور دارند.

 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین عنوان کرد: همچنین ساعت 2:00 بامداد امروز یک دستگاه سواری زانتیا که از لاین شمالی آزادراه تهران قزوین در حال حرکت بود، به دلایل نامشخص در نقطه‌ای قبل از عوارضی از مسیر منحرف شد و حادثه آفرید.

 
وی تصریح کرد: در این سانحه خودروی زانتیا که با سرعت بالا به حرکت خود ادامه می‌داد، به سمت پشت پایگاه فوریت‌های پزشکی واقع در محل می‌رود و پس از برخورد با دکل بی‌سیم موجود در محل و متوقف شدن، موجب سقوط آن می‌شود.

 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین خاطرنشان کرد: دکل یاد شده پس از سقوط بر زمین، شکسته می‌شود و بر اثر سقوط به کانکس پایگاه فوریت‌ها و چند خودروی موجود در پیرامون آن صدمه می‌زند.

 
بهتویی یادآور شد: از آنجا که خودروها سرنشین نداشته‌اند، این حادثه خسارت جانی نداشته و عوارض آن محدود به خسارات مادی وارد شده به خودروها و کانکس بوده است.

 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین همچنین در بخش دیگری از سخنانش عملکرد و مأموریت‌های حوزه مدیریتی خود را در روز گذشته مورد توجه قرار داد.

 
وی بیان کرد: روز چهارشنبه هفته جاری در مجموع تعداد 72 مأموریت اورژانسی از سوی کارکنان و مأموران پایگاه‌های این مرکز به اجرا درآمد.

 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین در خصوص آمار تفکیکی مأموریت‌های شهری و جاده‌ای این مرکز اضافه کرد: 49 مورد از این مأموریت‌ها از سوی کارکنان پایگاه‌های شهری به اجرا درآمد و انجام 23 مورد باقیمانده نیز به وسیله مأموران پایگاه‌های جاده‌ای صورت گرفت.

 
بهتویی به آمار مأموریت‌های تصادفی و غیر تصادفی اشاره و عنوان کرد: تعداد 25 مورد از مأموریت‌های روز گذشته به صورت تصادفی به انجام رسید؛ اما 47 مورد باقیمانده به شکل غیر تصادفی و به دنبال تماس مردم با این مرکز اجرایی شد.

 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین با اشاره به خسارت‌های جانی این حوادث یادآور شد: حوادث یاد شده در مجموع 34 مصدوم بر جای گذاشت و یک نفر نیز فوت کرد.

 
وی ادامه داد: مأموران اورژانس توانستند 6 نفر از مصدومان را در محل وقوع حادثه به صورت سرپایی مداوا کنند و تعداد 28 نفر باقیمانده هم که درمان آنان در محل امکانپذیر نبود، به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان منتقل شدند.

 
این مسئول خاطرنشان کرد: این مرکز در حال حاضر دارای 10 پایگاه شهری و 24 پایگاه جاده‌ای است که همواره در حالت آماده‌باش قرار دارند و به صورت شبانه‌روزی خدمات‌رسانی و به آسیب‌دیدگان و مصدومان احتمالی حوادث اورژانسی امدادرسانی می‌کنند.
کد مطلب: 287004