توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر نیرو در تویسرکان:
مدیریت مصرف بهترین راهکار مقابله با پدیده خشکسالی در کشور است
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۰۰
وزیر نیرو با بیان اینکه خشکسالی پدیده ای موقت و گذرا نیست، گفت: باید برای مقابله با این پدیده مدیریت مصرف را بهبود بخشیم.
به گزارش  عرش نیوز: حمید چیت چیان در آئین افتتاح سد مخزنی سرابی تویسرکان ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر اظهار داشت: حمایت‌های نمایندگان برای دولت و وزارت نیرو کارساز بوده و پیگیری‌های مؤثر در این زمینه راهگشای مسائل بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۷ سد کلان ملایر، سرابی تویسرکان، گرین نهاوند، نعمت‌آباد اسدآباد، شنجور رزن، خرمرود تویسرکان و آلان کبودراهنگ در همدان در حال اجرا است گفت: سد کلان ملایر امسال، شنجور رزن تا پایان ۹۴ و سد نعمت آباد تا پایان سال آینده آبگیری می‌شود.

چیت چیان با اشاره به اینکه استان همدان ۳ طرح آب‌رسانی بزرگ دارد اظهار داشت: آب‌رسانی از تالوار به همدان، آب‌رسانی از سد سرابی تویسرکان و آب‌رسانی از کلان به ملایر را از جمله طرح‌های آب‌رسانی همدان برشمرد و گفت: ۱۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در همدان در حال اجرا است.

وزیر نیرو تعادل بخشی به آب‌های زیرزمینی را از مهم‌ترین مسائل در حوزه آب کشور دانست و گفت: اگر در کار کوتاهی صورت گیرد با حیات آینده مردم منطقه کشاورزی و فعالیت‌های اقتصادی بازی می‌شود.

چیت چیان با اشاره به اینکه در استان همدان ۵۰۰ حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی مسدود شده است، عنوان کرد: باید از این اقدام مدیران استان که در برخورد با متخلفان حوزه آب داشته‌اند تقدیر شود.

وزیر نیرو با تأکید بر اینکه باید در حوزه مدیریت مصرف تلاش بیشتری شود، اظهار داشت: امروز از خشک‌سالی به عنوان پدیده گذرا و موقت یاد می‌شود که این امر درست نبوده چرا که خشک‌سالی به طبیعت کشور تبدیل شده و برای مقابله با آن باید بر مدیریت مصرف تکیه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای در باغات میزان مصرف آب را به یک‌دوم کاهش می‌دهد گفت: باید با تلاش و جدیت صنعت آب، وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان بتوانیم در مدتی معقول و منطقی این وضعیت بحرانی را پشت سر بگذاریم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 361407