توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه موقت گچساران:
حماسه ۹ دی نشأت گرفته از غیرت دینی و انقلابی ملت ایران بود
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۵
امام جمعه موقت گچساران گفت: حماسه ۹ دی نشأت گرفته از غیرت دینی و انقلابی ملت ایران بود.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام پرویز خواجه زاده شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان برگزار شد، ضمن گرامیداشت حماسه ماندگار 9 دی، اظهار داشت: 9 دی یکی از بی نظیرترین حرکات مردمی ملت ایران در طول انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه حماسه ماندگار 9 دی نشأت گرفته از غیرت دینی و انقلابی ملت ایران بود، افزود: 9 دی به روز بصیرت نام‌گذاری شده و این به معنای این بوده که ملت ایران اسلامی در 9 دی بصیرت خود را به جهانیان نشان دادند.

امام جمعه موقت گچساران با اشاره به اینکه بصیرت به معنای فهم دقیق و ژرف بوده است، گفت: اگر آدمی نابینا باشد ولی بصیرت داشته باشد عیب نیست ولی آدمی که بصیرت نداشته باشد عیب است.

خواجه زاده با بیان اینکه یکی از عوامل تأثیرگذار در بصیرت انسان‌ها، رخدادها و رویدادها است، تصریح کرد: یکی از عواملی که می‌تواند به انسان‌ها بصیرت دهد، عبرت گرفتن از حوادث و رخدادها است.

وی با تأکید بر اینکه رخدادهای عالم می‌تواند به انسان درس دهد، تأکید کرد: ملت ما در دوران دفاع مقدس در برابر جنگ سخت و در 9 دی در برابر جنگ نرم در مقابل دشمنان پیروز شد.

امام جمعه موقت گچساران با بیان اینکه ملت ایران اسلامی در حماسه 9 دی درس بزرگی به دشمنان داد، عنوان کرد: بهره‌گیری از فرهنگ قرآنی سبب بصیرت انسان‌ها می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 349285