توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
200 هزار هکتار از کشت غلات دانه ریز در اردبیل بیمه می شود
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۵
اردبیل – معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان اردبیل از تحت پوشش بیمه بالغ بر 200 هزار هکتار از اراضی کشت شده غلات دانه ریز در سطح این استان طی سال جاری خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، خلیل نیکشاد بعد از ظهر شنبه در جلسه بررسی بیمه محصولات کشاورزی استان اردبیل افزود: با توجه به پتانسیل ها و قابلیت های بالایی که بخش کشاورزی استان دارد برنامه ریزی شده تا در سال زراعی جاری سطح بیمه زراعت غلات دانه ریز را به ۲۰۰ هزار هکتار رسانیم.

وی ادامه داد: براین اساس کشاورزانی که در مناطق سردسیر استان کشت و زرع می کنند می توانند تا دهم آذرماه و در مناطق شمالی و گرمسیر تا پانزدهم دی ماه با مراجعه به کارگزاران اقدام به بیمه محصولات خود کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: البته پیش بینی می شود سطح زیر کشت غلات پائیزه تا بیش از ۴۰۰ هزار هکتار برسد که در این صورت تلاش خواهیم اراضی تحت پوشش یمه افزایش یابد.

وی متذکر شد: هم اکنون اکیپ های چرخشی، گردشی به صورت مرتب و منظم، متشکل از کارگزاران بیمه و نمایندگان صندوق بیمه و کارشناسان جهاد کشاورزی به تمامی روستاها سرکشی می کنند و با برگزاری کلاسهای آموزشی و آموزش های انفرادی کشاورزان را جهت بیمه محصولات زراعی خود تشویق و راهنمایی کنند.

نیکشاد افزود: براساس هماهنگیهای بعمل آمده با صندوق بیمه محصولات کشاورزی سعی و تلاش داریم تا خسارت وارده در اثر بیماری زنگ زرد و فوزاریوم را نیز زیر پوشش بیمه قرار دهیم.
منبع: مهر
کد مطلب: 336081