توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی استان زنجان:
حمایت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون از فارغ التحصیلان دانشگاهی
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۴
مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به حمایت صندوق سرمایه‌گذاری تعاون طرح‌های اشتغالزا گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون از فارغ التحصیلان دانشگاهی حمایت می‌کند.
به گزارش عرش نیوز، احمد غریوی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری به منظور اجرای عدالت اجتماعی، تامین استقلال اقتصادی جامعه و حمایت از سرمایه گذاری‌های مولد و اشتغالزا ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: از دیگر اهدافی که صندوق دنبال می‌کند حمایت از جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است که این صندوق به عنوان یکی از موسسات وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شده و مشغول به فعالیت است.

مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه‌ اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه صندوق ضمانت تعاون کار و رفاه اجتماعی بر اساس مصوبه مورخ دهم اسفند ۱۳۸۸ هیئت محترم وزیران تشکیل شده عنوان کرد: همچنین برابر ابلاغیه شماره ۴۷۳۰۲ مورخ سال ۹۰ بانک مرکزی خدمات صندوق به تمامی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی برای همکاری، معرفی شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از موارد فعالیت صندوق تضمین اعتبارات و سرمایه گذاری، تعهدات، مطالبات و معاملات شرکت‌های تعاونی است، ابراز کرد: تضمین اصل و سود تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری به شرکت‌های تعاونی و تامین مالی با ضمانت معاملات شرکت‌های تعاونی از جمله فعالیت‌های صندوق است.

غریوی خاطرنشان کرد: براساس این ضمانت نامه صندوق پرداخت دیون یک متقاضی ناشی از انجام معامله یا کاری مشخص مانند تضمین قرارداد خرید، ساخت، اجاره و یا هر تعهدی مالی دیگر را در سررسید معین تعهد می‌کند.

وی بیان کرد: این نوع ضمانت به دو روش ضمانت مستقیم و غیر قابل مستقیم قابل اجرا بوده که متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند.

مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه‌ اجتماعی استان زنجان عنوان کرد: در روش ضمانت مستقیم ضمانت نامه صندوق می‌تواند جایگزین اعتبارات اسنادی داخلی بانکی شود.

وی افزود: صندوق پرداخت وجه کالا را در سررسید معین تضمین و تعاونی می‌تواند قدرت خرید خود را افزایش و با پشتوانه صندوق معاملات خود را به انجام برساند.

غریوی با بیان اینکه این روش می‌تواند مواد اولیه مصرفی تولید کننده را تامین و در تعاونی‌های تامین نیاز تولید کنندگان و مصرف کنندگان، مواد و کالاهای مورد نیاز اعضا را فراهم سازد.

وی یکی دیگر از شیو‌ه‌های ضمانت صندوق را روش غیرمستقیم دانست و گفت: ضمانت صندوق از طریق گشایش اعتبارات اسنادی دیداری یا مدت دار صورت می‌گیرد و بانک پس از دریافت اسناد و مدارک لازم وجه را به تامین کننده پرداخت می‌کند.

مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بانک‌ها برای گشایش اعتبار از متقاضیان تضمینات کافی دریافت می‌کنند، بیان کرد: صندوق تضمین انجام تعهدات شرکت تعاونی به بانک را می‌پذیرد.
کد مطلب: 332689