توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار همدان:
سال ۹۴ در همدان به نام «میر سید علی همدانی» نامگذاری می‌شود
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۴
استاندار همدان با اشاره به اینکه در زمینه گرامیداشت و شناساندن مفاخر همدان کم توجهی شده است، گفت: سال ۹۴ در همدان به نام میر سید علی همدانی نامگذاری می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛محمد ناصر نیکبخت ظهر امروز در جلسه ستاد برگزاری همایش میرسید علی همدانی در استانداری اظهار داشت: در راستای شناساندن و گرامیداشت مقام میر سید علی همدانی؛ سازمان یونسکو، تاجیکستان و هندوستان قبل از ایران فعالیت کردند.

نیکبخت با تأکید بر اینکه باید در ایران و استان همدان نیز برای شناساندن این عارف نامی فعالیت‌ها در سطح گسترده‌تری انجام پذیرد، افزود: با توجه به برگزاری همایش بین المللی میرسید علی همدانی این استان باید در سال 94 به نام «میرسید علی همدانی» مزین شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جلسه‌ای که در سازمان تأمین اجتماعی مرکز برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد تا سازمان تأمین اجتماعی شستا به میزان 500 میلیارد تومان در همدان سرمایه‌گذاری کند.

نیکبخت بیان کرد: این میزان اعتبار در راستای اجرای پروژه‌های منطقه ویژه جهان آباد در فامنین، مطالعه منطقه ویژه سامن، ساخت کارخانه تولید منیزیم از دولومیت نهاوند و ساخت هتل 5 ستاره مدرن در زمین مجاور دانشگاه پیام نور هزینه می‌شود.

 استاندار همدان همچنین از ورود تیم سرمایه‌گذاری از کشور کویت به همدان خبر داد و گفت: به دنبال همایش بین المللی سرمایه‌گذاری که در همدان برگزار شد و با رایزنی‌های دکتر شهریوری رایزن اقتصادی ایران در کویت این تیم به همدان سفر می‌کند.

نیکبخت افزود: علی خمسی دومین سرمایه‌دار غرب در دنیا نیز به همراه این تیم به همدان می‌آید تا رد زمینه گردشگری سلامت و ساخت هتل به توافق برسیم.

وی با اشاره به اینکه ابوعلی سینا در تاریخ جایگاه والایی داشته و آبروی ایران و سرآمد مفاخر و مشاهیر کشور ما است، بیان کرد: متاسفانه بنیاد بوعلی در همدان ردیف بودجه ای در کشور نداشت که با رایزنی‌ها و گفتمان با دولت مقرر شد تا ردیف بودجه‌ای به آن تعلق گیرد.

استاندار همچنین از احداث سالن همایش علمی در دانشگاه بوعلی سینا خبر داد و گفت: موافقت وزیر علوم رد این زمینه را کسب کردیم و به دنبال نهایی شدن آن برای آغاز پروژه هستیم.

 به گزارش تسنیم، امیر سیدعلی‎بن‎شهاب معروف به میر سید علی همدانی؛ عارف، عالم، شاعر ایرانی قرن 8 و از مبلغان عمده اسلام در کشمیر هند بود و بیش از 110 اثر به وی منسوب است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 352687