توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل ارشاد البرز:
راهبرد مشخصی برای هزینه‌کرد‌‌‌‌‌ بودجه فرهنگی در البرز وجود ندارد
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۴
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: راهبرد مشخص برای هزینه‌کرد‌‌‌‌‌ بودجه فرهنگی در البرز وجود ندارد.
به گزارش عرش نیوز؛ سید موسی حسینی‌کاشانی در نشست خبری با خبرنگاران که پیش از ظهر امروز در محل اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه این جلسه به منظور ارائه گزارش عملکرد یکساله اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز همچنین اقدامات در دستور کار برگزار شده است، اظهار داشت: نقاط مثبت و منفی در مقوله فرهنگ استان البرز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مبحث فرهنگ در البرز با 8 مشکل اساسی رو‌به‌رو است، افزود: نداشتن زیرساخت مناسب در حوزه فرهنگ و بودجه کافی در این بخش از مهم‌ترین مشکلات حوزه فرهنگ در البرز محسوب می‌شود.

وی با بیان بخش دیگر مشکلات این حوزه خاطرنشان کرد: عدم انسجام مسئولان و وجود سلائق مختلف در زمینه‌های فرهنگی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه 22 نهاد فرهنگی حاضر در استان قرار گیرد و تلاش شود سلائق مختلف به هم نزدیک‌تر شوند.

حسینی‌کاشانی بیان کرد: جلوگیری از موازی‌کاری و تعیین راهبردی مشخص برای هزینه‌کرد‌‌‌‌‌ بودجه فرهنگی سبب می‌شود بخش فرهنگ در استان بیش از پیش روند رو به رشد را در پیش گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی متخصص در حوزه فرهنگ، نداشتن اطلس فرهنگی و اطلاعات جامع و کامل از مراکز فرهنگی استان همچنین ضعف در سیاست‌گذاری کلان برنامه‌های فرهنگی از نقاط ضعف استان البرز در بخش فرهنگی محسوب می‌شود که باید مورد توجه مسئولان ارشد استانی و مدیران دستگاه‌های اجرایی از جمله نهادهای فرهنگی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد تهیه اطلس فرهنگی استان به اتمام رسیده خاطرنشان کرد: این اطلس فرهنگی 950 شاخص دارد که کار متفاوتی نسبت به اطلس فرهنگی سایر استان‌ها است.

حسینی‌کاشانی با اشاره به اینکه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز ساختار مناسبی ندارد و تنها موظف است به شهرستان‌های نظرآباد، ساوجبلاغ و کرج خدمات ارائه دهد، خاطرنشان کرد: در صورتی که چارت سازمانی مشخصی داشته باشیم بیش از 50 درصد مشکلات ما برطرف می‌شود.

وی گفت: عدم نظارت کامل بر تبلیغات سطح شهر، دکه‌های مطبوعاتی و ویدئوکلوپ‌ها از ضعف‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز محسوب می‌شود که درصدد رفع این مشکلات هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با بیان اینکه تعداد نشریه‌های محلی استان باید بیش از این باشد، اظهار داشت: در بحث توزیع یارانه به نشریات محلی تا 3 برابر و پرداخت 50 درصد حق اشتراک این نشریات توسط‌ وزارت‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی حرکت کرده‌ایم.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات به منظور خرید کتاب در استان البرز گفت: افزایش اعتبارات خرید کتاب از مبلغ 30 میلیون به 90 میلیون تومان به منظور حمایت از ناشران استان تحقق یافته است.

حسینی‌کاشانی با اشاره به اینکه همه اقدامات ما در راستا و طبق برنامه توسعه انجام می‌گیرد، اظهار داشت: در بخش کانون‌های فرهنگی نیز با توجه به برنامه توسعه درصدد هستیم 320 کانون فرهنگی و هنری مساجد البرز را به 400 کانون افزایش دهیم.

وی در پاسخ به خبرنگار تسنیم مبنی براینکه برنامه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در برخورد با خبرگزاری‌هایی که اخبار خود را بدون درج منبع انعکاس می‌دهند چیست، با اشاره به اینکه ما نمی‌توانیم به طور دقیق و روزانه اخبار خبرگزاری‌های دیگر را بررسی کنیم، خاطرنشان کرد: قانون در این باره حق شکایت را به فرد شاکی داده است و در صورت صحت این امر که خبرگزاری و رسانه‌ای بدون درج منبع خبر رسانه دیگر اقدام به این کار کرده است، اداره‌کل فرهنگ وارشاد اسلامی حمایت لازم را به عمل می‌آورد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340789