توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه بیرجند : اهانت به مقدسات شیعه و سنی خط قرمز ما می باشد
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۶
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت : اهانت به مقدسات شیعه و سنی خط قرمز ما می باشد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام 'علی رضایی بیرجندی' شنبه شب به مناسبت آغاز هفته وحدت در جمع شهروندان اهل سنت و نیز علمای شیعه و سنی بیرجند افزود: این اعتقاد فکری منبعث از دستورات و نص صریح قرآن کریم می باشد.

وی گفت : امروز وحدت دنیای اسلام، یک هدف اعلاست که اگر این وحدت حاصل شود، آن وقت دنیای اسلام در حقیقت می تواند به معرفت کامل و عمل به احکام اسلامی دست آید.

رضایی در بخش دیگری با بیان اینکه امروز دشمنان با اختلاف بین مسلمانان به دنبال تحقق اهداف شوم خود در منطقه هستند، افزود: آنها قصد دارند با ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی ما را به جان یکدیگر بیندازد و از این طریق به اهداف شوم خود در منطقه برسند.

وی از پیامبر(ص) به عنوان مظهر و تجلی رحمت حقیقی خداوند و نماد وحدت بین ابناء بشر و به خصوص مسلمانان یاد کرد و گفت: وحدت بین مسلمانان یک هدیه الهی است و اگر دوست داریم به سعادت دنیا و آخرت برسیم باید وحدت داشته باشیم.

نماینده مجمع تقریب مذاهب نیز با بیان اینکه حضرت رسول اکرم (ص) محور وحدت بین مسلمانان است، گفت: اما امروز دولت وهابی عربستان و صهیونیست ها می خواهند بین مسلمانان شیعه و سنی اختلاف بوجود بیاورند.

حجت الاسلام 'علیرضا ایمانی' افزود: ما مسلمانان دور از هر گونه خط فکری و گرایش سیاسی، می بایست به این توطئه ها واقف باشیم و تنها قرآن و سیره پیامبر ختمی مرتبت را که محور و نماد وحدت بین مسلمانان است را الگوی عملی خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه موضوع وحدت جزو اصول مبنایی مسلمانان است، گفت: متاسفانه در برخی محافل گروهی به غلط این تفکر را اشاعه می کنند که وحدت یعنی اینکه شیعیان از اعتقادات خود دست بکشند و سنی شوند و بلعکس که ما به شدت با این تفکر مخالفیم و معتقدیم اصول مبنایی و فقهی شیعه و سنی قابل احترام است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 350689