توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امروز معرفی اسلام واقعی بخصوص در ایام دهه فجر وظیفه همه ما است
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۸
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان گفت: امروز معرفی اسلام واقعی بخصوص در دهه فجر انقلاب اسلامی با استفاده از ابزار مختلف خصوصا اینترنت و فضای سایبری به نسل جوان و دیگر ادیان از وظایف مهم ما مسلمانان است .

به گزارش عرش نيوز . سید جواد قوامی نژاد که در جمع نماز گزاران نماز جمعه قبل از خطبه ها به مناسبت سالروز تشکیل شوراهای آموزش و پرورش سخن می گفت افزود: دشمن همیشه سعی برآن داشته که چهره اسلام را با شیوه های مختلف مانند ایجاد طالبان و داعش مخدوش و انقلاب اسلامی ایران را انقلاب فارسها معرفی نماید و ارزش انقلاب اسلامی ایران را کم رنگ کنند.

وی با اشاره به این که چرا این روزها در غرب نسبت به حضرت محمد (ص )اهانتهایی صورت می گیرد ووظیفه ما در این میان چیست؟ خطاب به نماز گزاران افزود: پیام دیروز مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپا وامریکای شمالی اقدامی پیامبر گونه و یاد اور ارسال نامه های پیامبر اکرم به سران کشورهای مختلف بود

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور با اشاره به ایه ۱۶۴ از سوره مبارکه ال عمران نعمت وجود پیامبر را تنها نعمتی برشمرد که خداوند به واسطه اعطا آن به انسان بر مومنین منت نهاده است زیرا این بزرگترین نعمتها است وخداوند برای بقیه نعمتهایش منتی بر سر انسانها و مومنین ننهاده است.

مدیر آموزش و پرورش نیشابور سپس پیامبر را پیامبر همه انسانها معرفی و بیان کرد: چون در غرب موج اسلام خواهی وگسترش دین مبین اسلام ناب محمدی در سطوح مختلف در حال گسترش است غربیها با توطتئه چینی های مختلف تلاش دارند چهره اسلام به ویژه اسلام شیعی را هراسناک جلوه دهند وبه همین دلیل پرچمدار این اسلام یعنی پیامبر اکرم (ص) را در رسانه ها وبه زبانهای مختلف نظیر فیلم و کاریکاتور و ... برای مردمان شان مخدوش جلوه می دهند ودر عین حال دل مسلمانان را نیز جریحه دار می سازند.

وی ادامه داد تلاش غرب این است که در استانه دهه فجر انقلاب اسلامی این چهره از پیامبر را به نمایش بگذارند تا کمتر شاهد توسعه انقلاب اسلامی ایران که مبتنی بر ارزشهای والای اسلامی است باشند.

این مقام مسئول با اشاره به نحوه شکل گیری شورای آموزش و پرورش خطاب به نماز گزاران یاد آور شد: نگاه بلند و متعالی مقام معظم رهبری به حوزه تعلیم و تربیت و نگاه ویژه به معلمین آموزش و پرورش و نیز تبیین وظایفی که معظم له به دفعات برای تکریم و تقدیر معلمین بیان فرموده اند.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور ادامه داد: وظایفی که مطابق سیاستهای ابلاغی معظم له به روسای قوای سه گانه برای سایر دستگاهها به صراحت بیان فرموده اند اجرای سفارشات و توصیه های ارزشمند رهبر معظم انقلاب شرعا و قانونا برای همه مسئولین و مدیران همه دستگاهها لازم الاجراست و باید نصب العین همه قرار گیرد.

وی به نیاز مبرم مدرسه در محدوده شهرک های شهرستان با توجه به ایجاد مسکن مهر اشاره و افزود: ما نیازمند مساعدت خیرین و مسئولین در جهت تامین نیازهای آموزش و پرورش می باشیم.

قوامی نژاد به تصمیات بسیار ارزنده و اتر بخش شورای آموزش و پرورش نیشابور اشاره و افزود: یکی از آخرین دستورات اجرائی و با اهمیت این شورا تاسیس و ایجاد یک باب هنرستان دخترانه در منطقه ای محروم با همکاری سازمان محیط زیست و با هزینه فروش کاغذ باطله های مدارس می باشد که زمین این هنرستان توسط یک خیر اهدا و در طراحی آن نیز استفاده از انرژی آفتابی در نظر گرفته شده است.

مدیر آموزش پرورش نیشابور از اجرای کلنگ زنی طرح توسط مدیر کل سازمان محیط زیست استان خراسان رضوی در روز هوای پاک خبر داد و افزود براساس محاسبات ما در نیشابور روزانه ۲۰۰تن زباله تولید که ۸ تن آن را کاغذ تشکیل می دهد و نیازمند جلوگیری از هدر رفت آن است.

این مقام مسئول به دو موضوع اقتصاد مقاومتی ونیز هفته شوراهای اموزش وپرورش که از ۲۴ تا ۳۰ دی ماه بود اشاراتی داشت و نیز به بیان برخی بیانات مقامات معظم رهبری در مورد اموزش وپرورش پرداخت.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش به انتظارات آموزش و پرورش از مردم اشاره و به فرمایش مقام معظم رهبری تاکید کرد که فرموند معلم آموزش و پرورش نقش استثنائی دارد و هیچکدام از معلمین در رده آموزش و پرورش نیست چرا که شکل گیری شخصیت نسل آینده ما در دبستان اوست، افزود: نگاه کوتاه بینانه به معلم برای جامعه ما یک خسارت است

قوامی نژاد در پایان سخنرانی خود به مردم و مسئولین تاکید کرد که رهنمودهای معظم له را در اولویت کار خود قرار دهند چرا که آموزش و پرورش سرمایه و پشتیبان آینده کشور اسلامی ما است.

کد مطلب: 358889