توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نسخه چاپيارسال به دوستان امام جمعه پردیس: 80 درصد مشکلات اقتصادی کشور ناشی از مسائل داخلی است
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۰
امام جمعه پردیس با بیان اینکه 80 درصد مشکلات اقتصادی کشور ناشی از مسائل داخلی است، گفت: نباید رفع مسائل اقتصادی را به مذاکرات هسته‌ای گره زد.
به گزارش عرش نیوز،
حجت‌الاسلام حسین توسلی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته پردیس اظهار داشت: از جمله موضوعاتی که همچنان در محافل خبری و همچنین دیگر مجامع داخلی و خارجی مطرح مانده، مسئله مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در خصوص انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان است.

وی ادامه داد: طی روزهای گذشته این پرسش مطرح بود که با وجود نرسیدن به توافق نهایی در پایان مهلت مذاکرات، این رویه طی دو دوره آتی آیا به نتیجه‌ای می‌رسد یا خیر که البته باید این موضوع را به مذاکره‌کنندگان سپرد.

توسلی اضافه کرد: در این بین، برخی آینده‌ای بهتر از امروز را برای ادامه روند مذاکرات پیش‌بینی می‌کنند و عده‌ای دیگر با اشاره‌ای درست به سابقه ایالات متحده آمریکا در چنین تحولاتی، بهتر از آنچه در یک سال گذشته محقق شده را پیش‌بینی نمی‌کنند.

اقتصاد؛ مهم‌ترین بعد مذاکرات هسته‌ای

امام جمعه پردیس، اقتصاد را یکی از مهم‌ترین ابعاد مذاکرات هسته‌ای دانست و گفت: در شرایط امروز مهم‌ترین بخش مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب، وجه اقتصادی آن است.

وی تصریح کرد: برخی از همان نقطه آغاز و به تبعیت از فرمایشات راهگشای رهبر فرزانه انقلاب، باز شدن گره‌های اقتصاد داخلی کشور را هیچ‌گاه به توافق جامع هسته‌ای با غرب گره نزدند.

توسلی ادامه داد: اما عده‌ای خوش‌بین و یا احیاناً ساده‌لوح حل مشکلات اقتصادی کشور را موضوعی گره خورده با مبحث توافق جامع هسته‌ای می‌پنداشته و بیان می‌کردند.

امام جمعه پردیس اضافه کرد: به‌‌زعم گروه دوم اگر توافق هسته‌ای با غرب حاصل شده و به امضای دو طرف برسد، ایران به گلستان تبدیل شده، کسب و کار رونق یافته، نهادهای اقتصادی راه‌اندازی شده و وضع معیشت مردم بهبود قابل توجه و چشم‌گیری پیدا می‌کند.

وی افزود: در ابتدای امر باید اشاره کرد که شکی در وجود مشکلات اقتصادی در بخش‌های مختلف کشور نیست؛ گاهی زندگی مردم، رونق کسب و کار و تولید واحدهای صنعتی دچار مشکلاتی است.

توسلی با طرح این پرسش که آیا رفع مشکلات مورد اشاره با حصول توافق جامع هسته‌ای امکان‌پذیر است؟، اظهار داشت: پاسخ صریح به این پرسش در کلیات منفی است، چراکه ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور از مسائل داخلی نشأت می‌گیرد.

دگرگونی در احوال جهان پیش از وقوع قیامت

امام جمعه پردیس همچنین در خطبه نخست نماز جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی گفت: طی هفته اخیر در خصوص سلسله مباحث معاد موضوعاتی مطرح شد که در خطبه‌های امروز نیز به تکمیل آن پرداخته می‌شود.

وی ادامه داد: طبق روایات، احادیث و اسناد قرآنی پیش از وقوع قیامت احوال جهان شامل کهکشان‌ها، منظومه شمسی، کوه‌ها، زمین، ستارگان، سیارات و ... دچار تغییر و دگرگونی می‌شود.

توسلی تصریح کرد: گفته می‌شود که در آستانه روز قیامت کوه‌های عظیم کره خاکی همچون پنبه‌های حلاجی‌شده در هم شکسته و جز زمینی صاف از آنها باقی نمی‌ماند و دریاها و اقیانوس‌ها همگی به موادی قابل اشتعال و آماده انفجار تبدیل می‌شوند.

منبع: خبرگذاری فارس
کد مطلب: 338683