توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
طبیعت گلستان در انتظار اجرای یکهزار حکم تخریب بناهای غیرمجاز
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۹
رییس کل دادگستری گلستان گفت: یکهزار حکم قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها، اراضی ملی و کشاورزی صادر شده که هنوز اجرایی نشده اند.
به گزارش عرش نیوز؛دادگستری استان گلستان، احمد فاضلیان روز شنبه افزود: این احکام از مدت ها قبل در واحدهای اجرای احکام سراسر گلستان صادر شده و آماده اجرا است.

وی اظهار داشت: در مجازات هایی مانند حبس، جزای نقدی و خلع ید دادگستری راساً حکم را اجرا می کند اما در موارد قلع و قمع باید دستگاه های شاکی پرونده مانند اداره آب، منابع طبیعی و امور اراضی وسایل مورد نیاز برای اجرای حکم را فراهم کنند.

فاضلیان با بیان این که برخی ادارات مربوطه به بهانه نداشتن امکانات هنوز مقدمات اجرای این احکام را فراهم نکرده اند، افزود: ما به عنوان متولی دستگاه قضایی در استان در حال رایزنی با این دستگاه ها هستیم تا احکام در انتظار بیش از این بر زمین نماند.

رییس کل دادگستری گلستان ادامه داد: دستگاه های ذیربط باید با افزایش نظارت در حوزه های فعالیت خود، جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز را در مراحل اولیه بگیرند تا علاوه بر جلوگیری از صرف هزینه های مادی، از هزینه های اجتماعی این مساله نیز کاسته شود.

فاضلیان از اختصاص بازپرس ویژه برای رسیدگی به پرونده های مربوط به حوزه آب، منابع طبیعی و امور اراضی کشاورزی نیز خبر داد و گفت: هر چند دادگاه ها تمام تلاش خود را برای رسیدگی به پرونده های حوزه منابع طبیعی و انفال به کار می گیرند، اما در برخی از بخش ها نیازمند بازنگری در قوانین هستیم.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 338881