توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نخستین کنفرانس ملی انرژی های تجدیدپذیر در دانشگاه زابل آغاز شد
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۷
نخستین کنفرانس ملی دو روزه 'انرژی های تجدیدپذیر و توسعه پایدار' از امروز با حضور مسوولان کشوری، استانی، محققان و صاحب نظران در بخش انرژی های نو در دانشگاه زابل آغاز بکار کرد.
به گزارش عرش نیوز؛رییس دانشگاه زابل گفت: در این کنفرانس ظرفیت های منطقه سیستان در خصوص انرژی های نو و رابطه آن با توسعه پایدار مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

'محمود اوکاتی صادق' با بیان اینکه امروزه انرژی های نو مورد توجه بسیاری از کشورهای مختلف و در حال توسعه قرار گرفته است افزود: دانشگاه زابل تاکنون توانسته دو همایش یک روزه در خصوص انرژی های نو برگزار کند.

وی با اشاره به نبود مشکلات زیست محیطی در استفاده از انرژی های نو ابراز امیدواری کرد: مسوولان و افراد نقش آفرین در زمینه انرژی های نو با مشاهده این ظرفیت ها راههای تسهیل و توسعه آن را در منطقه فراهم کنند.

وی گفت: در این کنفرانس سعی شده از نظرات صاحب نظران و متخصصان حوزه انرژی های نو استفاده شود.

اوکاتی صادق تاکید کرد: طرح ظرفیت های منطقه مطالبات عمومی را افزایش داده و مسوولان را مجبور به پاسخگویی می کند از طرفی با توجه به توانمندی سیستان در بخش انرژی های نو این منطقه همواره در این حوزه مدنظر است.

وی اظهار داشت: نحوه ارائه تسهیلات صندوق توسعه، نوع سرمایه گذاری، چگونگی ارائه تسهیلات به مردم شهر و روستاهای منطقه، زیرساخت های مورد نیاز پروژه ها و ایجاد زمینه صادرات برق به کشور افغانستان از جمله موضوعاتی است که در این کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

رییس دانشگاه زابل ادامه داد: زمانی که این مطالب در اختیار سرمایه گذار داخلی و خارجی قرار گیرد با رقبت بیشتری در منطقه سرمایه گذاری خواهد کرد.

وی بیان داشت: در نخستین کنفرانس ملی انرژی های تجدید پذیر و توسعه پایدار با بیان سیاست های دولت در زمینه توسعه پایدار چهار نشست علمی به صورت موازی برگزار و محققان آخرین دستاوردهای خود در خصوص انرژی های نو و توسعه پایدار را ارائه خواهند کرد.

محمود اوکاتی صادق گفت: سعی شده موضوعات تخصصی در این حوزه به گونه ای در کنفرانس مطرح شود که برای همه مردم قابل فهم باشد.

وی اظهار داشت: نتیجه موضوعات علمی این کنفرانس به صورت مجموعه مقالات منتشر و در اختیار محققان قرار خواهد گرفت.

رییس دانشگاه زابل تاکید کرد: موضوعات مطرح شده در این کنفرانس فقط ویژه محققان نیست و جنبه عمومی نیز دارد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 355288