توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تولید میگو در استان بوشهر به ۱۵۰ هزار تن در سال می‌رسد
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۲
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت‌های مهم پرورش آبزیان در سواحل استان بوشهر تولید میگو در این استان سالانه به ۱۵۰ هزار تن می‌رسد.
به گزارش عرش نیوز، حسین بهمنیاری عصر امروز در بررسی وضعیت اراضی پرورش آبزیان در مناطق ساحلی دلوار با بیان اینکه دلوار دارای ظرفیت مهمی در پرورش آبزیان است اظهار کرد: اکنون اراضی پرورشی میگو در دلوار ۴۴۰ هکتار است که با توجه به وجود ظرفیت‌های پرورش آبزیان، اراضی پرورشی در دلوار با چندین برابر افزایش می‌یابد.

وی، با اشاره به اینکه بیش از ۵ هزار هکتار اراضی ساحلی برای پرورش میگو در دلوار شناسایی شده افزود: استاندار بوشهر در بررسی وضعیت این اراضی، بر بررسی کارشناسانه این اراضی برای توسعه پرورش این آبزی تاکید کرد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه اکنون ۴هزار و ۴۰ هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر به اراضی پرورش اختصاص دارد بیان کرد: ۸ هزار هکتار اراضی مناطق ساحلی شهرستانهای گناوه و دیلم برای پرورش میگو بررسی شده که مراحل واگذاری آن به سرمایه گذاران در دست اجرا است.

بهمنیاری با اشاره به اینکه میزان اراضی پرورش میگو در دلوار به ۱۰ برابر افزایش می‌یابد گفت: اراضی پروش میگو از۴۴۰ هکتار اراضی فعلی به ۴هزار و ۷۴۰ هکتار افزایش می‌یابد.

وی افزود: عملیات واگذاری اراضی برای پرورش آبزیان تا دو هفته آینده به سرمایه گذاران این حوزه واگذار می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از تولید ۱۱ برابری میگوی پرورشی در استان بوشهر خبرداد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تولید میگو از ۱۲هزار و ۵۰۰ تن فعلی به ۱۵۰ هزار تن در یک برنامه ۵ ساله افزایش می‌یابد.

بهمنیاری با بیان اینکه نحوه سرمایه گذاری در اراضی پرورش میگو تغییر کرده است گفت: همزمان با عملیات زیرساخت پرورش میگو، سرمایه‌گذاران ذیربط باید ساخت صنایع وابسته پرورش میگو از جمله مراکز عمل‌آوری، تکثیر، کارخانه تولید غذا، سردخانه و بسته بندی در دستور کار قرار دهند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 337684