توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف استان سمنان رحلت آیت الله هاشمی را تسلیت گفتند
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۳
شماری از دستگاه ها، نهادها، دانشگاه ها، حزب ها و گروه های مختلف استان سمنان، با صدور پیام هایی، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت را تسلیت گفتند.
در این پیام ها با اشاره به جایگاه آیت الله هاشمی در تاریخ انقلاب اسلامی، آمده است: ایران اسلامی و همه از خبر ناگهانی درگذشت ذخیره انقلاب ، یار دیرین امام(ره) و رهبری ، سردار سازندگی، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سوگ و غم فرو رفته اند و عزادارند.
در این پیام ها می خوانیم: سردار توسعه آیت الله هاشمی، غروب را زمانی تجربه کرد که میرزا تقی خان امیرکبیر در چنین روزی در گذر زمان ذکر حق را لبیک می گفت.
در این پیام ها با اشاره به عملکرد انقلابی آیت الله هاشمی در مسیر رشد و توسعه انقلاب اسلامی، می خوانیم: این مجاهد فقید، زمانی خروشید که اقتصاد دولتی چارچوبی بس محکم داشت و او دلاورانه سازندگی را بر جای جای ایران اسلامی نقش خاطره زد.
همه این پیام ها، ارتحال جانگداز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، مجاهد عرصه های برجسته تاریخ انقلاب اسلامی و یار دیرین حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و دانشمند و سیاستمدار و مفسرقرآن کریم را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه و بیت شریف آن فقید سفر کرده تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند سبحان برای آن عالم مجاهد علو درجات و برای امت عزادار صبر و شکیبایی مسالت کرده اند.
در این پیام آمده است: هر چند سخت به باور می نشیند اما چاره ای جزء کنار آمدن با این حقیقت تلخ نیست که یار امام(ره) و یاور رهبری پرده در نقاب خاک کشید.
در پیام تسلیت سازمان های مختلف استان سمنان آمده است: آیت الله هاشمی گنجینه انقلاب و مخزن الاسرار نهضت امام (ره) بود، سنگ ها و خارهای راه، هیچگاه او را زمین گیر نکرد، ملامت هم اگر می کشید، دم نمیزد، چرا که طریقت او گونه ای عارفانه و اسوه ای نستوه و اسطوره صبر بود.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از پیشگامان انقلاب اسلامی که به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود، شامگاه یکشنبه در سن 82 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
هیات دولت به دنبال در گذشت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سه روز عزای عمومی و روز سه شنبه را در سراسر کشور تعطیل عمومی اعلام کرد./ایرنا
کد مطلب: 391486