توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر عامل منطقه آزاد ارس: لازمه رونق سرمایه گذاری،تغییرنگرش درمسوولان است
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: اصلاح تفکرات و تغییر نگرش ها در مسایل اقتصادی رونق سرمایه گذاری را به ارمغان می آورد.
به گزارش عرش نیوز؛'محسن خادم عرب باغی' عصر روز سه شنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر منطقه ،افزود: وجود سرمایه وامکانات برای توسعه سرمایه گذاری و صادرات کافی نیست و باید ذهنیت مسوولان حوزه اقتصادی اصلاح شود.

وی با بیان اینکه تفکرات بسته مانع توسعه می شود، اظهار کرد: اعمال سیاست های بسته نتیجه ای جز چرخیدن به دور خود در فعالیت های اقتصادی نداشته و مثمرثمر نخواهد بود.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس فرصت سوزی، بالقوه ماندن امکانات، دورشدن از بازارهای جهانی و ناتوانی در رقابت را نتیجه بکارگیری سیاست های سلیقه ای دانست.

عرب باغی از سرمایه گذار به عنوان یک موجود ظریف و شکننده یاد کرد و گفت: رفتار مناسب توام با احترام و حمایت های همه جانبه در جذب و رونق سرمایه گذاری موثر است.

وی تنها راه برون رفت از عقب ماندگی های سرمایه گذاری را بهره گیری از مدیران توانمند و با جرات در حوزه مسایل اقتصادی دانست.

مدیر عامل منطقه آزاد ارس به آمار صادرات کالا از این منطقه اشاره کرد و گفت: صادرات 140 میلیون دلاری کالا در سال جاری آن چنان کار بزرگی نیست و در حد صادرات یک واحد تولیدی در ترکیه است.

عرب باغی اضافه کرد: باید با احساس تکلیف و کمک به چرخه تولید و سرمایه گذاری جایگاه شایسته منطقه آزاد ارس را در اقتصاد کشور تثبیت کرد.

وی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی خواست از سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس به خصوص بخش کشاورزی غفلت نکنند چرا که زیرساخت ها و امکانات مورد نیاز فراهم است.

وی تاکید کرد: منطقه آزاد ارس می تواند در کنار گردشگری، تجارت و صادرات به واسطه وجود آب مورد نیاز، زمین و نیروی کار مجرب و تحصیل کرده به یکی از قطب های عمده کشاورزی در کشور تبدیل شود.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی نیز در این آیین روند روبه رشد سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس را امیدوار کننده توصیف کرد.

'رضا حسینی' گفت: سرنوشت اقتصادی منطقه شمال غرب کشور به منطقه آزاد ارس وابسته است و توسعه این منطقه توسعه شمال غرب کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی به وجود قابلیت های جهانی برای توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری در منطقه اشاره کرد و افزود: زیرساخت های حمل و نقل، دسترسی به بازار کشورهای آسیای میانه و وجود امکانات طبیعی شرایط را برای توسعه این منطقه فراهم کرده است.

در این نشست تعدادی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس در خصوص کمبود نقدینگی در بانک های مستقر در منطقه، کمبود نیروی کار، تاخیر در ارایه خدمات به سرمایه گذاران مطالبی ارایه کردند.

تجلیل از 36 صادر کننده برتر منطقه آزاد ارس در بخش صادرات نفتی و غیرنفتی، مبلمان، لوازم خانگی با اهدای نشان برتر صادرات و تندیس از برنامه های دیگر این همایش بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 331888