توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر بهداشت: وضعیت بهداشت و درمان در آینده ای نزدیک رشد چشمگیری خواهد داشت
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۲
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با ادامه و حمایت از اجرای طرح تحول نظام سلامت، وضعیت بهداشت و درمان کشور در حال بهبودی است و تا شش ماه آینده نیز رشد چشمگیری در این حوزه ایجاد خواهد شد.
به گزارش عرش نیوز؛سید حسن قاضی زاده هاشمی شامگاه سه شنبه در بازدید از بیمارستان حضرت امام حسین (ع) بیجار در جمع خبرنگاران به وضعیت بیماری سرطان در کشور اشاره کرد و گفت: عوامل زیادی در ایجاد و گسترش این بیماری موثر هستند و در ایران نیز همانند کشورهای پیشرفته جهان لازم است مردم بیشتر به مسایل بهداشتی و عوامل تسریع کننده آن توجه کنند.

وی در خصوص وضعیت نظام ارجاع و میزان پیشرفت طرح در کشور نیز گفت: این نظام، استاندارد نظام ارجاع کشورهای پیشرفته است و نیاز به گذر زمان دارد تا بتواند به جایگاه واقعی خود برسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری با تشریح وضعیت مناسب بیمارستان بیجار و رضایت بخش خواندن اجرای طرح سلامت در این شهرستان افزود: با توجه به گستردگی جغرافیایی بیجار، این شهرستان در برخی از تخصص های پزشکی نیازمند حمایت بیشتر است.

قاضی زاده هاشمی در خصوص نیازهای بهداشتی و درمانی شهرستان بیجار افزود: با هماهنگی های انجام شده یک دستگاه آمبولانس پیشرفته برای منطقه کرانی اختصاص می یابد.

وی از تجهیز آزمایشگاه مرکزی و تامین متخصص گوش و حلق و بینی در آینده نزدیک در بیجار خبر داد و گفت: تلاش ما برقراری تعادل در استان است، وضعیت بیجار در بخش هایی نیاز به حمایت و تجدید نظر دارد.

وزیر بهداشت در خصوص راه اندازی دانشکده پرستاری در بیجار نیز گفت: موضوع در شورای گسترش مراکز آموزش عالی کشور مطرح خواهد شد.

وی همچنین پیرامون راه اندازی پایگاه انتقال خون در بیجار گفت: چنانچه در زمینه ایجاد زیرساخت ها مشکلی وجود نداشته باشد، برای تامین نیروی مورد نیاز جهت راه اندازی پایگاه انتقال خون پیگیری لازم انجام خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این سفر از بخش های مختلف بیمارستان امام حسین(ع) بیجار بازدید کرد و با بیماران و همراهان آنان به گفت و گو پرداخت.

در این بازدید بیشتر بیماران و همراهان آنان از خدمات درمانی، عوامل اجرایی و هزینه های مربوطه اظهار رضایت کردند.

قاضی زاده هاشمی در این بازدید دستور داد در هر اتاق نگهداری بیمار، فقط چهار تخت مستقر باشد.

وزیر بهداشت همچنین در این بازدید تعدادی از بیماران این شهرستان از جمله زهرا کودک یک ساله را معاینه کرد و دستورات لازم را برای ادامه معاینه آنها در مراکز پیشرفته صادر کرد.

وزیر بهداشت که از روز دوشنبه در استان کردستان به سر می برد، از مراکز درمانی شهرستان های سقز، بانه، دیواندره و بیجار بازدید کرده و امروز نیز از مراکز بهداشتی مریوان، سروآباد، قروه و دهگلان بازدید می کند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344055