توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون مدیریت مصرف شرکت توانیر اعلام کرد:
افزایش چهار هزار مگاواتی نیاز برق کشور
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۶
علیرضا احمد یزدی در سفر به شهرکرد گفت: سال گذشته 46 هزار و 300 مگاوات برق توسط 30 میلیون مشترک مصرف شد که پیش بینی می شود این میزان در سال جاری به بیش از 50 هزار مگاوات برسد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران:

 
وی گفت: با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده در صنعت برق، امسال این میزان نیاز، قابل تامین است.

 
یزدی افزود: در فصل تابستان و با توجه به افزایش استفاده از سیستم های سرمایشی به خصوص در مناطق جنوب کشور باید بخشی از نیاز برقی را با مدیریت مصرف جبران کرد.

 
احمد یزدی در زمینه میزان تغییرات مصرف برق پس از اجرای قانون هدفمندی تصریح کرد: در زمان اجرای این قانون با وجود افزایش 1.5 میلیون نفری مشترکان میزان مصرف برق کاهش 10درصدی داشت.

 
وی افزود: با تداوم کاهش ارزش ریال مصرف برق، روند افزایشی به خود گرفته بگونه ای که پیش بینی می شود درسال جاری میزان مصرف برق نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته باشد.

 
وی اجرای طرح ذخیره سازی عملیاتی صنایع درزمینه خاموشی تجهیزات درزمان اوج مصرف، استفاده ازتجهیزات کم مصرف، مصرف برق در زمان کم باری و افزایش تعرفه های برق راازراهکار های موثر برای مدیریت مصرف عنوان کرد.

 
این مقام مسئول با بیان اینکه حدود 15 درصد انرژی تولیدی برق توسط دستگاه های دولتی به هدرمی رود افزود: دولت در تلاش است این میزان هدر رفت برق را تا پایان سال 94 به 10 درصد برساند.

 
هم اکنون 30 میلیون مشترک در کشور از نعمت برق بهره مند می باشند.
کد مطلب: 284359