توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس فدراسیون فوتبال: تیم ملی ایران در آفریقای جنوبی اردو می زند
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۷
رییس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران گفت: تیم ملی کشورمان به منظور حضوری قدرتمند در جام ملتهای آسیا و حفظ آمادگی بیشتر در آفریقای جنوبی اردو می زند.
به گزارش عرش نیوز؛'علی کفاشیان' افزود: تیم ملی با برد برابر کره جنوبی روحیه بسیار خوبی گرفته است و با انگیزه بسیار بالایی برای حضور در جام ملتهای 2015 آسیا آماده می شود.

وی اضافه کرد: برگزاری اردوی 12 روزه در آفریقای جنوبی و برگزاری چندین دیدار تدارکاتی با تیم ملی این کشور و چندین کشور دیگر را در برنامه تیم ملی ایران گنجانده ایم که چند هفته پیش از شروع جام ملتها برپا می شود.

وی اظهار کرد: شانزدهمین دوره جام ملت های آسیا از 19 دی ماه امسال به میزبانی استرالیا در پنج شهر سیدنی، ملبورن، کانبرا، بریزبن و نیوکاسل برگزار می شود و تیم ملی کشورمان برای کسب آمادگی بیشتر و حفظ جایگاه برتر خود در آسیا آمادگی لازم برای شرکت در این کارزار آسیایی را دارد.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: حضور تیم فوتسال روسیه برای انجام چندین بازی تدارکاتی در ایران از دیگر برنامه های مهم فدراسیون در آذرماه امسال است.

کفاشیان گفت: آذربایجان غربی پتانسیل بالایی در رشته های فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان دارد و حضور تیم بانوان و نونهالان در لیگ های برتر کشور و یک تیم در لیگ دسته دو کشور نوید بخش روزهای خوشی برای فوتبال این استان است.

وی افزود: این استان به دلیل هم مرز بودن با چندین کشور خارجی می تواند برنامه های مشترک بین المللی مناسبی با کشورهای همسایه برقرار کند و میزبانی مسابقات برون مرزی، انگیزه ورزشکاران استان را افزایش و زمینه کسب تجربه بیشتر برای آنان را فراهم می کند.

وی ادامه داد: وجود زیر ساخت های لازم برای رشته فوتسال در این استان به خوبی فراهم است و مسئولان هیات فوتبال آذربایجان غربی با مشارکت در برنامه های فدراسیون می توانند این رشته را به خوبی بستر سازی کرده و توسعه دهند.

وی اظهار کرد: حمایت خوب باشگاه شهرداری ارومیه از تیم فوتبال دسته دو این استان ما را براین وا می دارد که در صورت ادامه همکاری این باشگاه و بستر سازی مناسب تیم هایی در لیگ های برتر فوتبال و فوتسال در اختیار این استان قرار دهیم.

کفاشیان گفت: برگزاری دوره های مربیگری و داوری و ارتقای سطح علمی و عملی داوران و مربیان موجب پیشرفت فوتبال در این استان می شود که در این راستا فدراسیون فوتبال، حمایت و همکاری های لازم را با مسئولان هیات انجام می دهد.

علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال کشور برای برگزاری و حضور در مجمع هیات فوتبال آذربایجان غربی به شهر ارومیه سفر کرده بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 333859