توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری:
اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر توسعه مراکز ماده 15 است
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۱
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر، توسعه مراکز ماده 15 و اجرای تبصره‌های ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، بابک دین‌پرست ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در زاهدان اظهار کرد: اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر توسعه مراکز مجاز دولتی، غیردولتی، خصوصی و یا سازمان‌های مردم نهاد درمان و کاهش آسیب اعتیاد و اجرای تبصره‌های ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر است.

 
وی با اشاره به ماده 15 قانون مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: معتادی که با مراجعه به مراکز مذکور نسبت به درمان خود اقدام و گواهی تحت درمان و کاهش آسیب دریافت کند چنانچه تجاهر به اعتیاد نکند از تعقیب کیفری معاف و معتادانی که مبادرت به درمان یا ترک اعتیاد نکنند، مجرم هستند.

 
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با تاکید بر شرایط ویژه سیستان و بلوچستان عنوان کرد: این استان از نظر مبارزه با مواد مخدر استانی ویژه است که نیازمند اجرای پیش طرح و طرح اورژانسی در این زمینه دارد تا برای اجرای طرح‌های بلندمدت تصمیم‌گیری شود.

 
وی افزود: به سیستان و بلوچستان در تمامی تفاهمنامه‌هایی که به دلیل کمبود اعتبار مورد توجه قرار گرفته و اعتبار دریافت می‌کنند توجه ویژه‌ای شده است.

 
دین‌پرست تصریح کرد: در سال‌های 91 و 92، 542 نفر معتاد برای نگه‌داری به مرکز درمان تله سیاه زاهدان مراجعه کرده‌اند که تعدادی از آن‌ها از شهرستان‌های مختلف استان بوده‌اند و امسال نیز برنامه داریم تا با تجهیز مراکز درمان در شهرستان‌های استان از ارجاع آن‌ها به مرکز استان جلوگیری کنیم و آن‌ها را در شهرستان خودشان درمان کنیم.

 
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری ادامه داد: مقرر شده تا مرکز درمان تله سیاه به تجهیزات حرفه‌آموزی مجهز و آموزش‌ها ظرفیت اشتغالزایی داشته باشند.

 
توجه به منطقه شیرآباد زاهدان نیازمند اهتمام ملی است

 
وی عنوان کرد: توجه به منطقه شیرآباد زاهدان نیازمند اهتمام ملی است چراکه از نظر حجم، گستردگی و ترکیب جمعیتی با سایر نقاط آسیب‌پذیر کشور متفاوت است.

 
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: مرکز درمان زنان شیرآباد نیز با ظرفیت نگه‌داری 100 زن معتاد و خیابانی آماده شده و هفته آینده افتاح خواهد شد.

 
دین‌پرست خاطرنشان کرد: هم‌اکنون یک‌هزار و 851 سازمان مردم‌نهاد در سه حوزه مشخص فرهنگی، پیشگیری، درمان و حمایت‌های اجتماعی و کاهش آسیب در حال فالیت هستند.

 
وی به آمار مرگ و میر معتادان اشاره کرد و گفت: در سال‌های 91 و 92، 3,3 دهم کاهش آمار مرگ و میر معتادان در کشور داشته‎‌ایم اما آمار مرگ و میر معتادان در سیستان و بلوچستان از آمار کشوری بالاتر است.
کد مطلب: 283954