توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آبرسانی به 57 روستای استان با تانکر انجام می شود/ تخصیص آب کشاورزی از سد کالپوش افزایش یابد
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان گفت: در حال حاضر آب شرب 17 روستای استان به طور دائم و 40 روستا نیز به طور موردی به وسیله تانکر تامین می شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از مرآت، ایرج حیدریان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان در نشست تخصصی مدیران صنعت آب و برق استان با وزیر نیرو که در استانداری سمنان برگزار شد با اشاره به کمبود منابع آب در استان سمنان گفت: متاسفانه در حال حاضر منابع آب کافی برای صنایع استان وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان سمنان تامین آب از حوزه های آبریز همجوار را برای حل معضل آب استان ضروری دانست و گفت: 64 درصد منابع آب استان از طریق چاه های حفر شده تامین می شود.
حیدریان با بیان اینکه تا پایان سال 95 بیش از 239 هزار انشعاب آب در استان وجود داشته است افزود: شهرهای بیارجمند و کلاته خیج به ترتیب دارای بیشترین و کمترین سرانه مصرف آب در استان سمنان هستند.
وی با یادآوری مشکل آب شرب در برخی روستاهای استان تصریح کرد: آب شرب 17 روستای استان به طور دائم و 40 روستا نیز به طور موردی به وسیله تانکر تامین می شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان احداث سدهای فینسک، روزیه، کالپوش، شهید شاهچراغی و بند انحرافی سیمین دشت را مهمترین پروژه های صورت گرفته جهت تامین آب استان برشمرد و گفت: در برنامه های میان مدت و بلند مدت نیز موضوع احداث سد کسیلیان و انتقال آب حوضه تالار و نیز دریای خزر در دست بررسی و انجام است.
حیدریان با بیان اینکه در حال حاضر 389 لیتر بر ثانیه آب به شهرک ها و نواحی صنعتی اختصاص داده شده است اظهار کرد: امیدواریم با کمک مسئولان نیاز واحدهای صنعتی استان به آب مرتفع شود.
وی همچنین از وزیر نیرو خواست تا مقادیر تخصیصی آب از سدهای کالپوش و فینسک به مردم منطقه افزایش یابد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 392052