توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فلاخ جلودار:
بانکها حق توقیف واحد صنعتی را در مازندران ندارد
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۸
بابل - استاندار مازندران گفت: هیچ بانکی حق توقیف هیچ واحد صنعتی را در استان برای دریافت مطالبات ندارد.
به گزارش عرش نیوز: ربیع فلاح جلودار عصر دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان مازندران که در شهرستان بابل تشکیل شد، با اعلام این خبر افزود: بانک ها باید با ارائه راه حل ها موانع جلوی روی صنایع را بر دارند ودر حفظ این امر نیز نباید بانکها برای دریافت مطالبات خود به توقیف شرکتهای صنعتی اقدام کنند بلکه با هنر استفاده از تمام بخش ها در این مسیر گام بردارند.

فلاح همچنین عنوان کرد: با بستن این واحدهای صنعتی اشتغال ما حفظ نخواهد شد وتولیدات ما با مشکل مواجه می شود که به نفع بانک نیز نخواهد بود.

وی اظهار داشت: اگر بانک ها با شیوه متعارف وهماهنگ به بخشهای تولید کمک کننند و با مدیریت درست ومنطقی بسیاری از مشکلات پیش رو حل خواهد شد و مدیران ما بدانند که واحدهای تولیدی برای ما بسیار ارزشمند خواهند بود.

استاندار مازندران تصریح کرد: هیچ مسئولی حق ندارد آنان را پشت در های بسته نگه دارد بلکه باید روی گشوده با تولیدکنندگان برخورد شود ودر رفع مشکلات صنایع گام بردارند.

موسی قاسم پیشه مدیرکل امور اقتصادی مازندران نیز اظهار داشت: متاسفانه معوقات واحدهای صنعتی باعث ضربه خوردن به صنایع ما شده که این کار با درست ارزیابی نشدن طرح های اقتصادی روبه رو بوده است، منابعی که باعث شدند سرمایه در گردش ما بخوابد واین نشات گرفته از نبود کار کارشناسی است.

وی ادامه داد :مسئولان ما صرف بالا بردن آمار از بخش نظارت چشم پوشی نکنند وبدون کارشناسی بخشنامه هایی را صادر و بانک ها را موظف به انجام آن نکنند، بلکه باید بنگاههای اقتصادی بدانند این وامها صرف کارهای صنعتی می شود یا در جای دیگر خرج می شود.

قاسم بیشه گفت: تسهیلات بانکهای ما نباید به صرف نبود بخش کار کارشناسی شده به هرز برود و بانکها را دچار مشکل کند و تولیدکنندگان ما باید بانک محور باشند.

منبع: مهر
کد مطلب: 360156