توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس صنعت و تجارت گیلان:
صادرات غیرنفتی گیلان ۱۳ درصد افزایش یافت
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۸
رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت گیلان با اشاره به رشد ۱۳ درصدی صادرات غیر نفتی استان در هفت ماه نخست امسال, گفت: کشورهای هدف صادرات روسیه، آذربایجان، اکراین،گرجستان،کره و کشورهای همسایه است.
به گزارش عرش نیوز؛علی منتظری شامگاه یکشنبه در جمع صادرکنندگان گیلان با اشاره به رشد 13 درصدی صادرات غیر نفتی استان در هفت ماه نخست امسال,  اظهار کرد: ارزش  صادرات غیر نفتی گیلان در هفت ماه نخست امسال 14 درصد رشد منفی داشته است.

وی با اشاره به رشد  20 درصدی واردات گیلان در هفت ماه نخست امسال, افزود: ارزش این واردات شش درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت گیلان, کالاهای صادراتی گیلان را شامل محصولات نباتی ،خشکبار ،صنایع غذایی، شیشه و محصولات پلاستیکی ،معدنی عنوان کرد و گفت: کشورهای هدف صادرات روسیه، آذربایجان، اکراین،گرجستان،کره و کشورهای همسایه است.

منتظری با بیان اینکه کالاهای وادراتی گیلان شامل چوب، آهن و محصولات شیمیایی است, خاطرنشان کرد: گیلان در زمینه صدور کارت بازرگانی رشد خوبی داشته و این نشان از تحرک بازار تجارت استان دارد.

وی با اشاره به روند کلی صادرات ایران از سال 2011 تا 2013 افزود: صادرات ایران در این سال‌ها روند نزولی داشته و باید در سال 2014 برای روند رو به رشد آن برنامه‌ریزی شود.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت گیلان با اشاره به روند نزولی صادرات ایران به کشورهای CIS گفت: فقدان سردخانه و انبار و نیز واسطه‌گری برخی از کشورهای حاشیه مشکلات صادارتی استان است.

منتظری با اشاره به وجود 2600 واحد تولیدی در گیلان خاطرنشان کرد: تولید کنندگان فعال در گیلان 40 واحد است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 330951