توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آقا حسینی:
فیلم «حذف اضطراری» روایتگر زندگی دانشجویی است
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۹
بابل - کارگردان فیلم حذف اضطراری در جشنواره بین المللی وارش گفت: این فیلم روایتگر داستان دختری به نام شیرین است که ترم آخر دانشگاه را می‌گذراند و در خوابگاه دختران زندگی می‌کند.
به گزارش عرش نیوز: فهیمه آقاحسنی که با فیلم «حذف اضطراری» در جشنواره وارش حضور دارد، عصر چهارشنبه در حاشیه این جشنواره درباره فیلمش گفت: شخصیت اصلی این فیلم باید پایان‌نامه خود را تحویل داده و به شهر خود برگردد اما نمی‌خواهد این کار را انجام دهد و در دوراهی تصمیم باقی می‌ماند.

آقاحسنی با بیان اینکه جشنواره وارش فضای خوبی دارد، تصریح کرد: این جشنواره چون در شمال کشور برگزار می‌شود از جذابیت‌های خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه انتخاب نام وارش که به معنای باران است هم از دیگر نکات قابل توجه در این جشنواره است، گفت: جشنواره وارش در ابعاد گسترده و به خوبی در حال برگزاری است.

تی‌یام یابنده دیگر فیلمساز شرکت کننده در جشنواره وارش نیز اظهار کرد: با فیلم IMPression XPS۱۶۰ در این جشنواره حضور یافته‌ام و موضوع آن راجع به عکاس نابینایی است که در حین یک جنگ هسته‌ای همسر خود را از دست داده و خودش هم نابینا شده است.

این فیلمساز با اشاره به اینکه شاخصه کارم این است که فیلم‌هایم دیالوگ ندارند، گفت: این اثر، سومین فیلم داستانی بلند من است و ۱۲ اثر تجربی، مستند و اثر سینمایی هم در کارنامه دارم.

وی با بیان اینکه جشنواره وارش باید مورد حمایت قرار گیرد، ادامه داد: در شمال ایران جشنواره به آن صورت برگزار نمی‌شود و برگزاری جشنواره وارش، اقدام مهمی است.

یابنده تصریح کرد: همه جشنواره‌ها با کم و کاستی‌هایی مواجه هستند اما اصل برگزاری جشنواره دارای ارزش است.

وی با اشاره به اینکه بهتر است جشنواره وارش به صورت موضوعی برگزار نشود، گفت: وقتی فیلمساز به سراغ فیلم موضوعی برای جشنواره می‌رود، اثر خوبی تولید نمی‌شود.

یابنده با بیان اینکه موضوعات جشنواره باید به صورت آزاد باشد، تصریح کرد: برگزارکنندگان جشنواره می‌توانند یک بخش را به صورت موضوعی لحاظ کرده و بقیه موارد را آزاد بگذارند.

منبع: مهر
کد مطلب: 358258