توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اعتبارات حوزه هنری افزایش یابد
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۳
معاون اجرایی امور استان‌های حوزه هنری کشور گفت: اعتبارات حوزه هنری در مقایسه با سایر دستگاه‌های فرهنگی در کشور بسیار کم است که باید افزایش یابد.
به گزارش عرش نیوز: محمد کرم‌الهی پیش از ظهر امروز در آئین معارفه رئیس حوزه هنری استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به اعتبارات کم حوزه هنری این نهاد فرهنگی در راستای توسعه و ارتقای فرهنگ و هنر در کشور به دستاوردهای زیادی رسیده است.

وی تصریح کرد: ‌قیمت محصول فرهنگی در حوزه هنری نسبت به سایر نهادهای فرهنگی بسیار کم است و هنرمندان با عشق و اراده خود به فعالت‌های هنری و فرهنگی می‌پردازند.

کرم‌الهی افزود: حوزه هنری در راستای عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حوزه هنری پایگاه هنر انقلاب اسلامی است گام‌های مثبتی برداشته و برنامه‌های خود را در این راستا اجر می‌کند.

معاون اجرایی امور استان‌های حوزه هنری بیان کرد: حوزه هنری در ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی رسالت عظیمی دارد و باید همگان برای تحقق این رسالت پیشگام باشند.

وی گفت:‌ حوزه هنری باید امید و پایگاه هنر انقلاب اسلامی باشد و تمام توان فرهنگ ناب انقلاب اسلامی را به صورت همه‌جانبه در جامعه ترویج دهد.

معاون اجرایی امور استان‌های حوزه هنری کشور افزود: حوزه هنری جایگاه هنرمندان حزب‌الهی کشور است و این حوزه در تقویت هنر انقلاب اسلامی برنامه‌های راهبردی انجام می‌دهد.

کرم‌الهی با بیان اینکه مهمترین عنصر فعالیت‌های حوزه هنری سختکوشی و خطرپذیری است، اظهار کرد: ترکیب این دو عنصر سبب پیشرفت‌های قابل توجه حوزه هنری در عرصه‌های مختلف شده است.

وی تصریح کرد: بزرگترین سرمایه در جامعه مربوط به سرمایه گذاری در حوزه انقلاب اسلامی بوده و حوزه هنری در این راستا برنامه‌های خود را تدوین کرده است.

معاون اجرایی امور استان‌های حوزه هنری کشور بیان کرد: باید با نگاه فرهنگی و جهادی خلاءهای فرهنگی کشور را پر کنیم تا فرهنگ کشور توسعه و ارتقا یابد.

کرم‌الهی با قدردانی از مسئولان استان اردبیل در ترویج فرهنگ و هنر انقلابی و اسلامی گفت:‌ امام جمعه و استاندار اردبیل پپیشگامان توسعه فرهنگ هستند و در این راستا گام‌های اساسی برداشته‌ و همکاری صمیمانه‌ای با متولیان فرهنگی در کشور انجام داده‌اند.

معاون اجرایی امور استان‌های حوزه هنری کشور با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان اردبیل در حوزه فرهنگ و هنر افزود: اردبیل شهر حسینی و دارالارشاد و خواستگاه فرهنگ و تمدن کشور است و فرهنگ و هنر در این استان جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی اظهار کرد:‌ ساسان ناطق، رئیس سابق حوزه هنری استان در دوران خدمتش خدمات ارزنده‌ای را به خوزه فرهنگ و هنر را ارائه کرده و به دلیل این خدمات ارزنده در مرکز حوزه هنری کشور فعالیت می‌کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 345856