توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل میراث‌فرهنگی اصفهان مطرح کرد
رشد چشمگیر حضور گردشگران نوروزی در استان اصفهان
پنجشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۱
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: امسال در مقایسه با سال گذشته گردشگری در شهرستان‌های اصفهان در تعطیلات نوروز افزایش یافته است.
به گزارش عرش نیوز فریدون اللهیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به حضور گردشگران در شهرستان‌های اصفهان اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروزی شهرستان‌های کاشان، خوروبیابانک، نائین، اردستان و آران و بیدگل از وضیت خوبی نسبت به سال گذشته داشته است.

وی افزود: اگر چه اصفهان در محور مواصلاتی ورودی و خروجی قرار دارد، اما شهرستان‌های شمالی مانند کاشان و نطنز، جنوبی لنجان و در شرق خور و بیابانک از ورودی‌های بسیاری برخوردار بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به سیاست‌گذاری‌های میراث‌فرهنگی اصفهان در رونق بخشیدن گردشگری در شهرستان‌های دارای ظرفیت‌ گردشگری گفت: اصفهان برای توسعه گردشگری در جنبه‌های مختلف از تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند و در سال جاری برای افزایش گردشگری در شهرستان‌ها در مکان‌های پربازدید مانند چهلستون تبلیغات فراوانی شده است.

وی بیان کرد: در کاخ موزه چهلستون، بروشو معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهرستان‌ها و روستاهای به بازدیدکنندگان داده شد که سبب رشد حضور گردشگر در سطح استان شد.

اللهیاری اظهار داشت: بسیاری از شهرستان‌ها با تبلیغات در مکان‌های پر بازدید توانستند تورهای یک‌ روزه و نیم‌روزه به مناطق خود اعزام کنند.

وی افزود: در صدد هستیم از تجربیات ستاد سفر استفاده کرده و در آینده این ستاد برای توسعه گردشگری در اصفهان به یک ستاد دائم تبدیل شود.
کد مطلب: 367753
 
 
 


دانیال دانا
۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۱۶:۲۰:۱۹
البته در خیلی از موارد اصفهان مقصد اصلی نیست. چون در مرکز ایران است خیلی مقصدهای دیگر گردشگری از اصهان هم عبور می کند. (63646)