توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس کمیسیون چشم‌انداز مجمع تشخیص مصلحت نظام:
احیای تمدن ایرانی اسلامی از طریق اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود
چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۷
رئیس کمیسیون چشم‌انداز و امور دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید الزامات احیای تمدن ایرانی اسلامی از طریق اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، محمد ابراهیم مداحی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن معاونت برنامه‌ریزی استانداری گیلان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است، اظهار کرد: دلیل این ضرورت این است که رقبای ما منتظر نمی‌مانند که ما چطور پیش می‌رویم و ما در بازار رقابت نباید کم بیاوریم.

 
وی با تاکید بر اینکه در سال 1404 باید قدرت اول منطقه باشیم، افزود: باید رسیدن به این نقطه الزاماتی لازم است که باید رعایت شود.

 
اقتصاد مقاومتی  به نقش مردم در اقتصاد اعتبار می‌دهد

 
رئیس  دبیر خانه دائمی اقتصاد مقاومتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه نقش مردم در اقتصاد مقاومتی کلیدی است،گفت: اقتصاد مقاومتی آمده است که به نقش مردم در اقتصاد اعتبار دهد.

 
مداحی با اشاره به 24 مولفه اقتصاد مقاومتی،خاطرنشان کرد: یکی از این مولفه‌ها آمایش سرزمین است.

 
وی با اشاره به امکانات وسیعی که در گیلان وجود دارد تصریح کرد:جای تاسف است که  مسئولان استان برای 12 کیلومتر آزاد راه گله‌مند هستند.

 
رئیس کمیسیون چشم‌انداز و امور دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به 275 کیلومتر ساحل در گیلان، بازار خوب و همسایگی با روسیه، گفت: روسیه نزدیک به 5 میلیارد دلار بازار مواد غذایی دارد که ایران باید این را در دست بگیرد.

 
مداحی با بیان اینکه آمایش سرزمینی یعنی اینکه نقاط،ضعف و قوت،تهدید و فرصت در صنعت،خدمات ،کشاوزی را بررسی کنیم افزود: راهبرد توسعه‌ای باید به گونه‌ای تدوین شود که جوابگو باشد.

 
احیای محصولات استراتژیک مبنای کار مراکز پژوهشی گیلان قرار گیرد

 
وی توجه به فعالیت های دانش بنیان را مورد تاکید قرار داد و گفت:زمان آن رسیده که ارزش‌های افزوده را بررسی کنیم و دانشگاه ،صنعت و تمام حوزه‌ها باید ساختار خود را اصلاح کنند و گرنه محکوم به شکست می‌شوند.

 
رئیس  دبیر خانه دائمی اقتصاد مقاومتی  در مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سونامی پیری جمعیت در سال 1404 خاطرنشان کرد: باید پژو هشکده‌ها در دانشگاه‌ها به وجود آیند.

 
 باید محصولات استراتژیک گیلان را احیا کنیمة افزود: محصولات استراتژیک باید مبنای کار مراکز پژوهشی ما باشند و هزار واحد دانشگاهی ما نباید در کشور تکرار هم باشند.

 
هدف پژوهش دانشگاهی معطوف به آمایش سرزمین باشد

 
مداحی با بیان اینکه هدف پژوهش دانشگاهی معطوف به آمایش سرزمین باشد گفت:نفت باید تبدیل به ارزش افزوده شود.

 
وی با تاکید بر اینکه تاب آوری مساوی با اقتصاد مقاومتی نیست بلکه شامل اقتصاد مقاومتی می‌شود، گفت:مقاومت اقتصادی  مساوی با اقتصاد مقاومتی نیست و اقتصاد مقاومتی فراتر از این مسائل است.

 
رئیس  دبیر خانه دائمی اقتصاد مقاومتی  در مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اقتصاد توسعه یافته اقتصاد مقاومتی به تعبیر ما نیست چراکه کره جنوبی اقتصاد توسعه یافته وابسته دارد، افزود: توسعه یافتگی در اقتصاد مقاومتی با حفظ استقلال و پیشرفت با حفظ عدالت دنبال می‌شود.

 
مداحی با تاکید هزار و 100 میلیارد دلار GPD و 900 تن  طلا در دست مردم داریم، افزود: ذخیره نفت و گاز ما در دنیا اول است.

 
وی با بیان اینکه خارجیان برای جذب نخبگان ما تور می‌اندازند گفت: 100 میلیارد سرمایه گذاری خارجی ما است.

 
 احیای تمدن ایرانی اسلامی از طریق اقتصاد مقاومت عملیاتی شود

 
رئیس  دبیر خانه دائمی اقتصاد مقاومتی  در مجمع تشخیص مصلحت نظام  با بیان اینکه فلسفه و فرهنگ اقتصاد مقاومتی احیای فرهنگ ایرانی است گفت: آنچه دشمنان ما از آن واهمه دارند همین است.

 
مداحی خاطرنشان کرد: دشمنان از انرژی هسته ای ما نمی ترسند،دشمن از این می ترسد همان طور که که ملت ایران انقلاب اسلامی خود را در جهان فراگیر کرد اگر این فرهنگ ایرانی شکل بگیرد جهانی شود.

 
وی گفت: احیای این تمدن مطالبه مردم ایران است، مردم ایران در طول تاریخ نشان دادند که همواره می‌خواهند اول باشند و این جزو خون مردم ایران است و در خط اول چشم‌انداز توسعه،گفته شده است ایران قدرت اول منطقه می‌شود و بنابراین باید الزامات احیای تمدن ایرانی بزرگ از طریق اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.
کد مطلب: 301953