توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار نهبندان:
شاخص توسعه‌یافتگی فرهنگی مناطق سواد است
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۱
فرماندار نهبندان گفت: شاخص توسعه‌یافتگی فرهنگی مناطق سواد است.

به گزارش عرش نیوز،محمدمهدی عظیمی صبح امروز در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش نهبندان که در محل مدیریت آموزش و پروش نهبندان برگزار شد با تبریک اعیاد ماه شعبان و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای فرهنگی و دانش‌آموز گفت: شورای آموزش و پرورش مهم‌ترین شورای شهرستان، استان و کشور است به این جهت که منابع غنی دارد و اعضای آن معلمان و افراد صاحب‌نظر هستند.

وی افزود: هفته معلم امسال به خوبی در شهرستان برگزار شد و پس از بررسی، مشخص شد که معلمان از برنامه‌های اجرا شده در این هفته رضایت داشتند.

فرماندار نهبندان با اشاره به فصل اوقات فراغت دانش‌آموزان ادامه داد: اوقات فراغت مخصوص تابستان نیست بلکه در طول عمر دانش‌آموزان به ویژه در سنین بزرگسالی هم وجود دارد که در تابستان باید مدیریت شود تا این ایام به بطالت نگذرد.

عظیمی تصریح کرد: باید برنامه‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که دانش‌آموزان برای شرکت در آن جذب شوند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری اردو چاشنی کلاس‌های اوقات فراغت است، خاطرنشان کرد: فرمانداری قول اردوی یک‌هزار نفری را در محل شهرستان می‌پذیرد.

فرماندار نهبندان تصریح کرد: اجرای طرح سنجش یک نیاز است و باید همه تلاش کنند تا این طرح به خوبی در شهرستان برگزار شود.

عظیمی اجرای اردوهای هجرت سه در ایام اوقات فراغت دانش‌آموزان توسط سپاه را خوب دانست و گفت: این طرح توسط سپاه انجام می‌شود و سایر ادارات هم باید کمک کنند.

این مسئول ادامه داد: باید در حوزه آموزشی بررسی شود که در سال تحصیلی گذشته چه مشکلاتی وجود داشته است که برای سال آینده برطرف شود.

عظیمی افزود: شاخص توسعه‌یافتگی فرهنگی مناطق سواد است و همه باید کمک کنند تا بی‌سوادی ریشه‌کن شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر اعضا و جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی بچه‌های خود را برای تحصیل نیاورند منع خدمات خواهند شد.

فرماندار نهبندان گفت: فردی پیگیر تاسیس خانه ریاضی در شهرستان است که اگر این اتفاق بیفتد به آموزش و پرورش کمک خواهد کرد.

گفتنی است، در این جلسه مصوب شد که همایش دهیاران و شوراهای روستاها با محوریت ریشه‌کن کردن بی‌سوادی برگزار شود./فارس

کد مطلب: 271551