توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۴۸ درصد سهمیه اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد جذب شد
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۴
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان ۴۸ درصد از میزان سهمیه خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی خود را جذب کرده است.
به گزارش عرش نیوز؛جعفر گوهرگانی پیش از ظهر سه شنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: کهگیلویه و بویراحمد بعد از استان خوزستان رتبه دوم کشوری در جذب این تسهیلات را داشته است.

وی عبور از کشاورزی سنتی و استفاده بهینه از منابع را جزء ضرورت‌های بخش کشاورزی در این استان عنوان کرد و اظهار داشت: بیان کرد: پرداخت تسهیلات ۱۵ درصدی خط اعتباری مکانیزاسیون می‌تواند به تحقق این مهم کمک کند.

گوهرگانی بیان کرد: امکان خرید تراکتور و ادوات کشاورزی از این محل فراهم شده و متقاضیان خرید ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی در زیربخش‌های زراعت، باغبانی، دام، طیور و شیلات، از طریق مدیریت‌های شهرستانی سازمان جهاد کشاورزی برای دریافت این تسهیلات به بانک عامل معرفی می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: شده تولیدکنندگان و صاحبان مزارع پرورش ماهی نیز به منظور مکانیزه کردن مزارع خود می‌توانند از این تسهیلات ویژه استفاده کنند.

وی تصریح کرد: توجه وزیر جهاد کشاورزی به موضوع مکانیزه شدن مزارع کشاورزی و استفاده از تجهیزات و ادوات مدرن در این بخش امیدبخش بوده و بدون شک افزایش کمی و کیفی تولید در سراسر کشور را موجب خواهد شد.

گوهرگانی بیان داشت: مکانیزه شدن تولید در این استان و استفاده از ادوات مکانیزه، هم قبل از تولید و هم در مراحل بعد از تولید نقش بسزایی در ارتقاء بخش کشاورزی و بهبود درآمد کشاورزان استان خواهد داشت.

منبع:مهر

کد مطلب: 329070