توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
احداث بیمارستان سرطان جنوب با کمک وقف جمعی آغاز کاری بزرگ است
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۹
شیراز- مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: احداث بیمارستان سرطان در شیراز با مشارکت مردم استان فارس در قالب وقف جمعی آغاز یک کار بزرگ است.
به گزارش عرش نیوز، حمیدرضا آذری ظهر شنبه در نشست تخصصی وقف جمعی اظهار داشت: آموزش و پرورش استان به عنوان یک نهاد تاثرگذار و مرجع می تواند در ساخت بیمارستان تخصصی بیماران سرطانی جنوب کشور موثر باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس وجود بیش از ۱۴۰ هزار معلم بازنشسته ، ۹۰۰ هزار دانش‌آموز و یک میلیون و ۵۰۰ هزار اولیا و مربیان در استان فارس را فرصتی مناسب در جهت همکاری بیشتر برای جمع‌آوری اوراق وقف جمعی ذکر کرد وافزود: با این مشارکت گسترده می توان با عشق و انگیزه متولیان امر را برای ساخت این بیمارستان یاری داد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس به نقش مؤثر و نوع نگاه شهروندان یک جامعه نسبت به کارهای بزرگ اشاره وبیان کرد: اعتبار زیادی از دستگاه‌های دولتی برای ساخت طرحهای بزرگی مانند بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور نمی‌توان گرفت که در این رابطه باید نوع نگاه شهروندان را نسبت به کار جمعی تغییر داد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش فارس نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی نقش مؤثرتری را ایفا می‌کند، افزود: اهمیت این مهم به گونه ای است که در اداره کل آموزش وپرورش فارس کارگروه پیگیری همکاری این سازمان در خصوص وقف جمعی ساخت بیمارستان سرطان جنوب کشور تشکیل شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: احداث بیمارستان سرطان با مشارکت مردم استان فارس در قالب وقف جمعی آغاز یک کار بزرگ است که با ساخت آن امید به ادامه زندگی در انسان‌ها افزایش و اشتغال زیادی به دنبال خواهد داشت.

در ادامه محمد نظری، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس نیز طی سخنان کوتاهی گفت: با تمام داشته های آموزش پرورش از طرح احداث بیمارستان تخصصی برای بیماران سرطانی حمایت می کنیم.

وی بیان کرد: این طرح با تعصب و غیرت آموزش و پرورش قطعا سریعتر اجرایی می شود.
منبع: مهر
کد مطلب: 339178