توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی‌فقیه در لرستان:
کنگره شهیدان رحیمی و شهدای روحانیت لرستان برگزار می‌شود
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۲
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: کنگره فخر نور، گرامیداشت شهیدان رحیمی و شهدای روحانیت لرستان با حضور یکی از شخصیت‌های برجسته کشوری بهمن‌ماه امسال در خرم‌آباد برگزار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید احمدی میرعمادی صبح امروز در ستاد برگزاری کنگره شهیدان رحیمی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با اشاره به این‌که شهدا الگوی بشریت و تأثیرگذار فرهنگ جامعه هستند اظهار داشت: تجلیل و تکریم از شهدا الگوسازی برای جامعه است و تجلیل از شهدا سبب زدودن غفلت، هوشیاری و بیداری جامعه می‌شود.

وی بابیان این‌که آثار تجلیل و تکریم از شهدا درمجموع بزرگداشت شهدا سبب تداوم انقلاب اسلامی می‌شود افزود: در لرستان بیش از شش هزار و 200 شهید تقدیم انقلاب شده است که 55 شهید مربوط به شهدای روحانیت است و این نشان‌دهنده حضور روحانیت درصحنه است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: تعدادی از شهدای گران‌قدر ما از شهدای شاخص‌اند که در دفاع مقدس جانانه ایستادگی کردند و بعضی از شهدا در زمان شاه مقاومت و پایداری کردند و در هدایت انقلاب نقش اساسی داشتند ازجمله این شهیدان می‌توان سید نورالدین و سید فخرالدین رحیمی که از چهره‌های بارز و برجسته استان هستند را نام برد.

حجت‌الاسلام میرعمادی به ویژگی‌های شخصیتی این شهیدان اشاره کرد و گفت: شجاعت، دلاوری، سردمداری، تأثیرگذاری، محبوبیت در میان مردم، مردمی بودن، تحصیلات علمی و مقام علمی آن‌ها بررسی پوشیده نیست.

وی گام‌های برداشته‌شده در راستای بزرگداشت شخصیت‌های علمی و معنوی شهدا را خوب توصیف کرد و عنوان کرد: کنگره شهدای استان، کنگره شهدای روحانیت، کنگره بزرگداشت آیت‌الله کمالوند و آیت‌الله بروجردی از بزرگداشت‌های خوبی بوده است که تاکنون در استان برگزارشده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: ما مدیون شهیدان رحیمی هستیم ولی متأسفانه آن‌گونه که باید کار می‌شده انجام‌نشده است.

حجت‌الاسلام میرعمادی بیان کرد: با توجه به اینکه اول اسفندماه شهادت سید نورالدین رحیمی است اواخر بهمن‌ماه سال جاری بهترین زمان است که بعد از 22 بهمن‌ماه بتوانیم کنگره بزرگداشت این شهدا را برگزار کنیم.

امام‌جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: کنگره فخر نور، گرامیداشت شهیدان رحیمی و شهدای روحانیت با همکاری کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی صداوسیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، سازمان تبلیغات شورای هماهنگی تبلیغات استان و شهرداری خرم‌آباد برگزار می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: مسئول کمیته شورای هماهنگی و دبیر این کنگره صداوسیمای استان است و معاون سیاسی استاندار هم به‌عنوان رئیس این کمیته در برگزاری این کنگره هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام میرعمادی افزود: سازمان صنعت معدن و تجارت استان، بنیاد شهید استان، سپاه استان آموزش‌وپرورش استان و روسای دانشگاه و نهادهای مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و شهرداری هم در کمیته اطلاع‌رسانی، تبلیغات و پشتیبانی در برگزاری این بزرگداشت همکاری می‌کنند.

وی گفت: زمان دقیق برگزاری این کنگره با توجه به این‌که دو شهید در زمان‌های متفاوتی شهید شده‌اند هنوز تعیین نشده که قرار است کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی تا پنج‌شنبه تشکیل جلسه دهند و در این مورد تصمیم‌گیری کنند.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: تبلیغات، اختصاص سایت اطلاع‌رسانی، مصاحبه و موضوعات علمی در مورد این کنگره هم با همکاری نهادها و دستگاه‌های مرتبط انجام می‌شود.

وی مطرح کرد: با هماهنگی‌های لازم قرار است که آزادراه پل زال خرم‌آباد به‌نام شهیدان رحیمی نام‌گذاری شود و سخنران ویژه این کنگره نیز از بین رئیس قوه قضائیه، رئیس و نایب‌رئیس مجلس یک نفر است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 342273