توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر عامل آب منطقه‌ای کرمانشاه:
راه‌اندازی سد زمکان در کرمانشاه نیازمند۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار است
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۲
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: سد زمکان در بخش گهواره با حداکثر ذخیره سازی ۲۲ میلیون متر مکعب آب برای راه‌اندازی به ۲۵۰ تا ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش عرش نیوز؛کیاست امیریان با اشاره به اینکه کار اجرایی سد زمکان از سال 85 آغاز شده است اظهار کرد: این سد با ذخیره سازی حداکثر22 میلیون متر مکعب آب 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اتمام آن نیازمند 250 تا 270 میلیارد ریال اعتبار است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه هدف از احداث سد زمکان توسعه و بهبود اراضی و باغات است عنوان کرد: این سد در بخش گهواره و به منظور تأمین آب دو هزار و 200 هکتار از اراضی احداث شده است.

امیریان هزینه صرف شده برای سد زمکان را 200 میلیارد ریال بیان کرد و افزود: نبود اعتبار مناسب علت اصلی رکود سد و تأخیر در روند اجرایی آن بود اما امسال با اعتبارات تخصیص یافته مطلوب روند اجرایی این سد سرعت یافته است.

وی در مورد دیگر اهداف احداث سد زمکان گفت: سد زمکان دارای ظرفیت‌های بسیاری از جمله قایقرانی، ماهیگیری به صورت تفریحی و استفاده از مناظر این دریاچه است که در این راستا برای گذراندن مطلوب اوقات فراغت مراکز تفریحی و اقامتی ایجاد می‌شود.

امیریان از آبگیری دو سد تا پایان سال خبر داد و گفت: پیشرفت فیزیکی دو سد مذکور بیش از80 درصد است و در صورتی که روند اجرایی مناسبی داشته باشند حداکثر تا اوایل سال آینده آماده آبگیری می‌شوند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه افزود: با تلاش برای بهره‌برداری از دو سد تا پایان سال نه سد در استان کرمانشاه وجود دارد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 332977