توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزارت ارشاد: مشارکت ناشران در فرایند صدور مجوز نشر کتاب اختیاری است
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۰
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دستورالعمل اجرایی نظارت و صدور مجوز چاپ کتاب در حال تدوین نهایی است که در آن حضور اختیاری ناشران در فرایند بازبینی و صدور مجوز چاپ کتاب پیش بینی شده است.
به گزارش عرش نیوز؛«عباس صالحی» روزشنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های همگانی در هرمزگان افزود: بر اساس این دستور العمل ناشرین داوطلب استفاده از این امتیاز ،می توانند افراد مورد نظر خود برای حضور در فرآیند بازبینی را معرفی کنند که پس از تایید این افراد توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،امکان مشارکت آنان فراهم می شود.

وی در آستانه برگزاری نمایشگاه کتاب هرمزگان در پاسخ به پرسشی درباره تیراژ کتاب نیز افزود: تعداد عنوان ها و بازار کتاب ارتقا یافته و تیراژ نیز روند کاهشی نداشته و باید برای افزایش میانگین تیراژ مجموعه راه حل هایی به صورت جامع پیگیری و اجرایی شود.

صالحی سهولت دسترسی به کتاب خوب را از راهکارهای افزایش تیراژ دانست و نمایشگاه های کتاب استانی و ملی و بین المللی را از عوامل تاثیرگذار در افزایش تیراژ معرفی کرد.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: سهم بخش دولتی یارانه های نمایشگاه های کتاب کاهش نیافته اما در رویه جدید ناشران شرکت کننده که پیش از این ملزم به ارائه تخفیف حداقل 20درصدی بودند می توانند تخفیف ارائه شده را به 10درصد کاهش دهند.

وی گفت: این تغییر موجب افزایش رغبت ناشرین خوب و مطرح کشور برای حضور در نمایشگاه های استانی و در نهایت سهولت دسترسی مردم به کتاب های ارزشمند شده است.

در نمایشگاه کتاب هرمزگان 600 ناشر به صورت مستقیم و یا به نمایندگی در قالب 470 غرفه کتاب های خود را ازسیزدهم تا نوزدهم دیماه درمحل دائمی نمایشگاه های بندرعباس واقع در سه راه جهانبار با 30 درصد تخفیف عرضه می کنند که مجموع ارزش تخفیف درنظرگرفته شده 900 میلیون ریال است که درقالب بن خرید کتاب عرضه می شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 350274