توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بنیاد برکت چهار مدرسه در گیلان ساخت
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۸
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان از ساخت چهار مدرسه توسط بنیاد برکت در این استان خبر داد و گفت: ساخت چهار مدرسه دیگر در مناطق محروم گیلان در دستور کار این بنیاد قرار دارد.
به گزارش عرش نیوز؛«علی اوسط اکبری مقدم» افزود: بنیاد برکت از سال 1389 فعالیت خود را با ساخت نخستین مدرسه در روستای قره سو در بخش مرکزی شهرستان آستارا در غرب استان گیلان آغاز کرد.

وی اظهار داشت: این مدرسه با پنج کلاس درس با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 200 میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان بیان کرد: سه مدرسه دیگر نیز در روستای توسه سرا و وشمه سرا در شهرستان ماسال در غرب گیلان و کهنه گویه شهرستان املش در شرق استان به بهره برداری رسیده است.

وی مساحت این تعداد از واحدهای آموزشی را در مجموع یکهزار و 736 مترمربع عنوان کرد و افزود: این واحدهای آموزشی با بیش از 12 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار به اتمام رسیده است.

اکبری مقدم با بیان این که ساخت چهار مدرسه در مناطق محروم گیلان در دستور کار بنیاد برکت قرار دارد، تصریح کرد: از این تعداد، سه مدرسه مربوط به پروژه های نیمه تمام اداره کل نوسازی است که بنیاد برکت برای اتمام آن اقدام کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان اظهار کرد: این سه پروژه شامل مدرسه شش کلاسه در لوندویل آستارا، شش کلاسه در لیسار تالش و سه کلاسه در لیل اطاقور لنگرود با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد است.

وی بیان داشت: مدرسه شش کلاسه در لک پشت لنگرود در شرق گیلان با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد، از دیگر پروژه هایی است که بنیاد برکت به تنهایی برای ساخت آن اقدام کرده است.

اکبری مقدم با بیان این که چهار مدرسه با اعتبار اولیه 11 میلیارد ریال در حال ساخت است، یادآور شد : هر چهار مدرسه در حال ساخت توسط بنیاد برکت در استان گیلان در سال تحصیلی آینده برای استفاده دانش آموزان آماده خواهد شد.

بیش از 360 هزار دانش آموز در افزون بر پنج هزار واحد آموزشی استان گیلان مشغول تحصیل هستند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 328576