توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیران باید حامی و پشتیبان بخش تولید باشند/تسهیل صدور مجوزهای سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی+تصاویر
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۰
استاندار آذربایجان شرقی گفت: تمام مدیران باید حامی و پشتیبان بخش تولید باشند.
به گزارش عرش نیوز؛اسماعیل جبارزاده شامگاه چهارشنبه در نشست تدوین شیوه‌ نامه اجرایی ارتقای فضای کسب و کار و سامانه پنجره واحد سرمایه‌ گذاری آذربایجان شرقی در تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس این شیوه‌ نامه حامی قاطع و عملی سرمایه‌ گذاری در استان هستیم.

وی همچنین در ادامه با اعلام این خبر افزود: بسیاری از فرآیندهای صدور مجوز سرمایه ‌گذاری تسهیل شده و در آینده مدت زمان برخی فرآیندها کاهش خواهد یافت.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: ارتقای فضای همدلی و همکاری میان دستگاه‌ های اجرایی ضروری است.

جبارزاده خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی تولید کنندگان با مشکلاتی مواجه هستند که اگر مسئولان در کنار آنها نباشند به تنهایی قادر به حل مشکلات نیستند.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: تسریع در رسیدگی به پرونده‌ های بزرگ اقتصادی در دستگاه قضایی ضروری است.

جبارزاده خواستار تشکیل شعب تخصصی اقتصادی در دادگستری استان شد.

تسهیل فضای سرمایه‌ گذاری در دستور کار دولت و مجلس است

داود بهبودی اظهار داشت: تسهیل فضای سرمایه‌ گذاری در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد.

وی تحقق تسهیل فضای سرمایه‌ گذاری را نیازمند تصمیمات جامع دانست و گفت: اگر چه محدودیت و مدیریت سرمایه‌ گذاری‌ ها جزو برنامه‌ های دولت نیست و خود سرمایه ‌گذار باید تشخیص دهد که در کجا سرمایه‌ گذاری کند، اما نهادهای برنامه‌ ریز باید سرمایه ‌گذاران را راهنمایی و زمینه‌ های مناسب سرمایه‌ گذاری را معرفی کنند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی نیز همچنین در ادامه این نشست اظهار داشت: دادگستری در خدمت سرمایه‌ گذاری صحیح‌ العمل است.

حجت‌الاسلام شریفی افزود: اقدامات دادگستری در راستای حمایت از سرمایه‌ گذاری اغلب بی سر و صدا انجام می ‌شود و ما در حد امکانات خود در خدمت فضای کسب و کار استان هستیم.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان نیز در ادامه این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد مرکز خدمات سرمایه‌ گذاری و اقدامات صورت گرفته در خصوص بهبود فضای کسب و کار استان، گفت: با برگزاری نشست ‌های کارشناسی برای شناسایی گلوگاه‌ های حوزه صدور مجوزها و قوانین و مقررات دست و پاگیر و موانع موجود بر سر راه فضای کسب و کار، از میان ۱۱۵ فرایند صدور بررسی شده، مدت زمان اجرای ۶۵ فرایند کاهش یافته و در باقی موارد نیز بازبینی در آیین ‌نامه‌ های موجود ضروری است.

لازم به ذکر است در ادامه این نشست مدیران دستگاه‌ های اجرایی و نمایندگان بخش خصوصی به بیان دیدگاه‌ های خود در خصوص شیوه‌ نامه ارتقای فضای کسب و کار و مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه پرداختند.

شیوه‌ نامه اجرایی ارتقای فضای کسب و کار و سامانه پنجره واحد سرمایه‌ گذاری استان در نشست ستاد ارتقای فضای کسب و کار با حضور استاندار آذربایجان شرقی به تصویب رسید.

این شیوه‌ نامه به منظور پایش مستمر فضای کسب و کار و راه‌ اندازی سامانه پنجره واحد سرمایه‌ گذاری در استان تهیه شده و تسهیل و تسریع انجام امور مربوط به سرمایه‌ گذاری، ساده‌ سازی جریان‌ های اطلاعات بین دستگاه‌ ها و سرمایه‌ گذاران و کاهش بروکراسی اداری از جمله اهداف آن عنوان شده است.

مراجع صادرکننده مجوز کسب و کار، بانک ‌های دولتی و شهرداری ‌های استان مشمول این شیوه‌ نامه هستند که بر اساس آن موظف شده ‌اند ظرف حداکثر یک ماه آینده اطلاع ‌رسانی شفاف فرایندها را انجام دهند.

 بررسی و بازبینی فرآیندها و کاهش مدت زمان پاسخگویی به مراجعان، انجام  امور مربوط به صدور و تمدید مجوزها و استعلام‌ ها از طریق پنجره واحد سرمایه ‌گذاری و حذف فرآیندهای غیر ضروری و تکراری و انجام هماهنگی بین دستگاهی از دیگر وظایف دستگاه‌ های مشمول این شیوه‌ نامه است.

منبع:مهر

کد مطلب: 335271