توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
توسعه کشور نیازمند حضور مردم است/ تلاش دولت برای کاهش بروکراسی
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۶
گرگان - رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: توسعه کشور باید با حضور مردم رقم بخورد و این فرآیندی است که نیاز به فرهنگسازی دارد.
به گزارش عرش نیوز، محمد نهاوندیان، عصر سه شنبه در جلسه با سرمایه گذاران که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، گفت: اهداف و برنامه های دولت برای حضور در استان ها تشریفاتی نیست.

وی افزود: اعتقاد داریم توسعه کشور باید با حضور مردم رقم بخورد و این فرآیندی است که نیاز به فرهنگ سازی دارد.

وی بیان کرد: تا زمانی که برای توسعه به دنبال کمک های دولتی با پول نفت باشیم توسعه پایدار رقم نخواهد خورد.

نهاوندیان اظهار کرد: موتور توسعه کشور باید درون زا و برونگرا باشد، تفکری که چشم به امکانات بیرون ببندد و خود اتکایی را انزوا بداند ناشکری از نعمت های خداست.

وی با اشاره به آیات قرآن تصریح کرد: اقتصادی که به دنبال رشد پایدار است باید خود اتکا باشد اما نباید از امکانات دیگران غفلت کند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه یک فرآیند فرهنگی است که نیاز به همگرایی دارد و برای دستیابی به آن به سه محور دولت، بخش خصوصی و نخبگان نیاز است.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: مردم باید سرمایه های خود را به میدان بیاورند و دولت اگر بخواهد تزریق کند طرح ها پایدار نخواهند بود.

وی اضافه کرد: حمایت های بیجا باعث ضایع شدن منابع ملی می شود، لذا مردم هم در تشخیص و هم در تزریق باید پای کار بیایند.

وی خاطرنشان کرد: دولت نقش جدی در فراهم کردن شرایط مناسب برای سرمایه گذاری دارد، امنیت لازمه سرمایه گذاری در کشور و تلاش دولت کاستن از بروکراسی های اداری است.

نهاوندیان اظهار کرد: حضور فرهیختگان ضروری است و در این راستا ارتباط با دانشگاه ها نباید قطع شود.

وی بیان کرد: اساتید و دانشجوها باید احساس کنند طرح های آن ها حمایت می شود و فضای رویش جوانان نیز باید فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی توسعه با اتکا به توان مردم.

نهاوندیان سپس به ظرفیت های گلستان اشاره کرد و گفت: پیشنهادات خوبی به گلستان ارائه شده و تصمیماتی هم که اعلام شد فرصت تاریخی را برای توسعه گلستان فراهم می کند و شرایط ایجاب می کند ایران سربلند منطقه باشد.

وی به ایجاد منطقه آزاد تجاری در اینچه برون اشاره کرد و افزود: این اقدام گام بلندی برای صنعتی شدن گلستان است.

وی خاطرنشان کرد: طرح های مربوط به آب، بازگرداندن پنبه به محصول استراتژیک گلستان و ایجاد فرصت مناسب برای سرمایه گذران از تصمیمات جدی دولت است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تصریح کرد: شرایط بین المللی کشور رو به بهبود است و دولت آمادگی دارد ضمن همکاری با کشورهای همسایه و مبارزه شجاعانه با تحریم های ظالمانه زمینه حمایت از سرمایه گذران را فراهم کند.
منبع: مهر
کد مطلب: 337675